Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
V Niedziela Wielkiego Postu 26.III.2023.
1.    Dzisiaj kandydaci do bierzmowania zaproszeni są na Mszę św. na godz. 11.30 do świątyni parafialnej w Raciążku.

2.    4 kwietnia /Wielki Wtorek/ udam się do chorych ze spowiedzią i Komunią św. wielkanocną. Proszę o zgłaszanie chorych, których nie mam na liście pierwszopiątkowej.

3.    W przyszłą niedzielę przypada 18 rocznica przejścia do domu Ojca św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 11.00 zgromadzimy się przy budynku Urzędu Miasta pod tablicą Honorowego Obywatela Miasta Nieszawy, aby oddać hołd naszemu Wielkiemu Rodakowi.

4.    Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Liturgię Mszy św. o godz. 11.00 rozpoczniemy procesją z palmami na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Zapraszam szczególnie serdecznie wszystkie dzieci z przygotowanymi przez siebie, bądź zakupionymi palmami. Ogłaszam jednocześnie konkurs z nagrodami na najpiękniejszą palmę.                             
Ofiary zbierane na tacę w niedzielę Palmową przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5.    W Wielki Piątek o godz. 10.00 - Droga Krzyżowa ulicami miasta.
 
6.    W środę nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.

7.    Dzisiaj po Mszy św. popołudniowej na plebanii spotkanie Grupy Liturgicznej i wszystkich chętnych do przygotowania liturgii Wielkiego Tygodnia.

8.    W kaplicy św. Anny czekają jeszcze czekoladowe baranki wielkanocne. Fundusze przeznaczone będą na wsparcie dzieł charytatywnych prowadzonych przez CARITAS Diecezji Włocławskiej. Cena jednego baranka - 10 PLN.

9.    Dziękuję bardzo serdecznie Mieszkańcom domków jednorodzinnych z ul. Żabieniec za  przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o pomoc w sobotę od godz. 9.00 Mieszkańców  ul. Rybaki.
 
10.    Polecam prasę katolicką: W tygodniku „Idziemy” – szczególnie polecam art.  Treny Świerdzewskiej  pt: „Co wolno w poście”
 
11.    Przypominam, że trwa akcja „Świece dla okopów”. Nadal zbieramy czyste metalowe puszki, parafinę, wosk i resztki świec. Można przynosić te rzeczy do klasztoru, na plebanię albo do domu Sióstr Serafitek.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2023-03-25 21:17:18

Baner