Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
V Niedziela Wielkiego Postu 29.III.2020r
1. Treść ostatnio wydanych przez Biskupa Diecezjalnego dekretów odnoszących się do obchodów Świąt Wielkanocnnych w stanie epidemii wywieszone są w gablocie w kruchcie światyni, a także na stronie internetowej parafii Nieszawa. www.parafia-nieszawa.pl

2. Z uwagi na odwołanie wszystkich rodzajów rekolekcji, aby umożliwić wiernym naszej parafii skorzystanie z sakramentu pokuty, będę posługiwał w konfesjonale codziennie w dni powszednie od godz. 16.00 do Mszy św. wieczornej. Dziś i w następną niedzielę będę także posługiwał w konfesjonale przed południem, w przerwie pomiędzy Mszami św. W tym czasie będzie trwała adoracja Najświetszego Sakramentu. Zapraszam. Na spowiedź indywidualną można też umówić się telefonicznie /tel. 603 597 724/.


3. W tym tygodniu przypadają:
• I Czwartek Miesiąca – módlmy się w naszych domach o powołania do kapłaństwa;
• I Piątek Miesiąca – nie będzie odwiedzin chorych w domach !!! Ze względu na zaistniałą sytuację - zgodnie ze słowami Pana Jezusa, że czciciele Boga będą oddawać Mu cześć w duchu i prawdzie - wzbudzajmy w sobie tego dnia po wielekroć akty strzeliste, aby uwielbiać Najświętsze Serce Pana Jezusa;
• I Sobota Miesiąca – niechaj członkowie Kół Żywego Różańca łączą się duchowo podczas trwania Mszy świętej, aby oddać cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Dziewicy.

4. Do odwołania nie będzie spotkań Kręgu Biblijnego.!!!

5. W kruchcie wyłożone są darmowe gazety z informacjami na temat duchowej adopcji dziecka poczętego. Proszę, aby każda osoba wzięła jeden egzemplarz. Można także przekazać sąsiadom.

6. Na stoliku w kruchcie wyłożone są formularze modlitwy błogosławieństwa pokarmów na stole wielkanocnym.

7. Poszukuję dysponentów znajdującego się na naszym cmentarzu parfialnym grobu, w którym spoczywa śp. Seweryn Raczyński zmarły 8 lutego 1948 roku.

 

 

 


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2020-03-29 07:42:34

Baner