V Niedziela Wielkiego Postu 3.IV.2022r

1.    Nastąpiła zmiana godziny celebracji Mszy św. wieczornej - 18.00, a także czasu urzędowania kancelarii parafialnej: od 16.30 do 17.30.                                    W  piątki  kancelaria  jest  NIECZYNNA!!!

2.    W związku z rozporządzeniem Rady  Ministrów z dnia 25 marca br. uchylającym z dniem 28 marca br. ograniczenia, nakazy i zakazy w związku z wystąpieniem stanu epidemii, ks. bp Krzysztof Wętkowski z dniem 1 kwietnia br. odwołuje wszystkie dotychczasowe ograniczenia wprowadzone przez Biskupa Włocławskiego zarządzeniami w sprawie duszpasterstwa w stanie epidemii.

3.    Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Błogosławienie palm odbywać się będzie podczas wszystkich Mszy św.. Liturgię Mszy św. o godz. 11.00 rozpoczniemy procesją z palmami wokół świątyni na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Zapraszam szczególnie serdecznie wszystkie dzieci z przygotowanymi przez siebie palmami. Ogłaszam jednocześnie konkurs z nagrodami na najpiękniejszą palmę.

4.    13 kwietnia /środa/ udam się do chorych ze spowiedzią wielkanocną i Komunią św. Proszę o zgłaszanie chorych, których nie mam na liście pierwszopiątkowej.

5.    W tym tygodniu przypada I Czwartek Miesiąca – o godz. 18.00 - nabożeństwo w intencji powołań do kapłaństwa i Msza św. Zapraszam bardzo serdecznie

6.    W środę po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszam osoby chętne do wspólnego rozważania Słowa Bożego.

7.    W czwartek najbliższy po Mszy św. zapraszam na spotkanie na plebanii wszystkich lektorów, abyśmy przygotowali liturgię Wielkiego Tygodnia.

8.    Pragnę bardzo serdecznie podziękować Panom: Romanowi Chmielewskiemu, Grzegorzowi Szopie i Stanisławowi Wódkowskiemu za uporządkowanie śmietnika na cmentarzu grzebalnym

9.    Dziękuję również bardzo serdecznie Reprezentantce ul. Sienkiewicza za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. O pomoc w tym tygodniu proszę w najbliższą sobotę od godz. 9.00 mieszkańców ul. Klasztornej.

10.    Polecam prasę katolicką: W tygodniku „Idziemy” - spośród wielu  bardzo ciekawych - polecam szczególnie art. Piotra Kościńskiego pt: „Walczmy z rosyjską dezinformacją” /Musimy się poważnie liczyć z prowokacjami, nawet ze zorganizowanymi napaściami na Ukraińców w Polsce/ oraz art. Barbary Stefańskiej pt: „Blask prawdy” /Najłatwiej jest się nabrać na przekazy, które wyglądają wiarygodnie. Tak są konstruowane fake newsy, czyli kłamstwa”.

11.    Ks. dr Jacek Kędzierski zaprasza na „DRZWI OTWARTE” do Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Długosza we Włocławku w dniu 21 kwietnia 2022r..

12.    Świetlica „Szymonówka” organizuje w przyszłą niedzielę, 10 kwietnia, przy naszej świątyni farnej kiermasz wielkanocny. W imieniu organizatorów zapraszam bardzo serdecznie.

13.    CARITAS diecezjalna w tym roku przygotowała baranki czekoladowe, które mają posłużyc do pozyskania funduszy na wsparcie Domu Dziecka, Domu Samotnej Matki, Centrum Pielęgnacyjnego oraz Schroniska dla bezdomnych i Ogrzewalni. Cena jednego baranka – 10 PLN.

Dodano: 2022-04-02 22:39:13