V Niedziela Wielkiego Postu 7.IV.2019r

1. Rozpoczął się miesiąc kwiecień – nastąpiła zmiana godziny celebracji Mszy św. wieczornej - 18.00 oraz czas urzędowania w kancelarii parafialnej: od 16.30 do 17.30.

2. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Liturgię Mszy św. o godz. 11.00 rozpoczniemy procesją z palmami na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Zapraszam szczególnie serdecznie wszystkie dzieci z przygotowanymi przez siebie, bądź zakupionymi palmami. Ogłaszam jednocześnie konkurs z nagrodami na najpiękniejszą palmę. Ofiary zbierane na tacę w niedzielę Palmową przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3. W środę po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

4. Dzisiaj Środowiskowy Dom Samopomocy „Szymonówka” Fundacji św. Brata Alberta serdecznie zaprasza na kiermasz wielkanocny, który odbywać się będzie za tydzień /14 kwietnia/ przy kościele parafialnym po wszystkich Mszach świętych. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich pragnących wesprzeć ich działalność.

5. Dziś zapraszam wszystkich lektorów Grupy Liturgicznej oraz osoby, które pragną wziąć udział w przygotowaniu liturgii na Wielki Tydzień. Spotkanie odbędzie się o godz. 17.30 na plebanii.

6. W czwartek, 11 kwietnia, po liturgii wieczornej odbędzie się skupienie dla ministrantów w celu przygotowania liturgii Wielkiego Tygodnia. Proszę rodziców, aby przypomnieli tę kwestię swoim synom ministrantom.

7. Do pomocy przy sprzątaniu świątyni farnej zapraszam w tym tygodniu w sobotę na godz. 9.00 mieszkańców Wólnego.

8. Polecam prasę katolicką: W tygodniku „Idziemy” - spośród wielu bardzo ciekawych - polecam szczególnie art. ks. Janusza Gręźlikowskiego pt: „Egzorcyzmy w posłudze Kościoła”.

Dodano: 2019-04-09 21:46:30