V Niedziela Wielkiego Postu

1.    Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Przed mszą św. o godz. 11.00 odbędzie się procesja z palmami. Zapraszam szczególnie serdecznie wszystkie dzieci
z przygotowanymi przez siebie, bądź zakupionymi palmami. Ogłaszam jednocześnie konkurs z nagrodami na najpiękniejszą palmę.

2.    W czwartek, 10 kwietnia, po liturgii wieczornej odbędzie się na plebanii spotkanie lektorów w kwestii przygotowania liturgii Wielkiego Tygodnia. Zapraszam wszystkich pragnących czynnie włączyć się w tę piękną liturgię.

3.    W najbliższą środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do pełniejszego odkrywania Jezusa Chrystusa przy pomocy tekstów biblijnych.

4.    Dzisiaj - dla lepszego przygotowania się do kanonizacji Jana Pawła II - w nieszawskiej farze o godz. 10.45 zostanie zaprezentowany program artystyczny zatytułowany
„W oczekiwaniu”, z udziałem twórców z terenu naszego powiatu, w tym także nieszawian.

5.    Dzisiaj w Muzeum Stanisława Noakowskiego o godz. 17.00 rozpocznie się wieczór historyczny poświęcony Stanisławowi Noakowskiemu w 147 rocznicę jego urodzin.

6.    Parafia w Raciążku zaprasza na inscenizację Misterium Męki Pańskiej: Akt I będzie miał miejsce w Sierzchowie 6 kwietnia o godz. 15.00; Akt II odbędzie się 11 kwietnia
w Raciążku o godz. 18.00.

7.    Z racji kanonizacji bł. Jana Pawła II Caritas Diecezjalna przygotowała piękne świece z okolicznościowym nadrukiem. Dochód ze świec przeznaczony jest na pomoc  dla dzieci z ubogich rodzin.

8.    W „Przewodniku Katolickim” polecam art. ks. Janusza Gręźlikowskiego pt: „Czwarte przykazanie kościelne” zajmujący się interpretacją wstrzemięźliwości i postu w Kościele Katolickim.

9.    Zgodnie z obietnicą, ks. Paweł Cholewa, który prowadził rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, przysłał pismo święte w wersji kieszonkowej. Do nabycia przy wyjściu ze świątyni.

Dodano: 2014-04-06 07:44:11