Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
V Niedziela ZwykŁa 5.II.2023.
1.    Zakończyłem wizyty kolędowe. Jeśli gdzieś nie odbyło się błogosławienie domostwa, a rodzina tam mieszkająca ma takie życzenie, można zgłosić się na kolędę uzupełniającą; tel: 603 597 724 lub przez komunikatory.

2.    Składam serdeczne „Bóg zapłać’ za wszystkie złożone ofiary na ogrzewanie naszej świątyni.

3.    W sobotę, z racji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego.

4.    W Polsce trwa akcja „Świece dla okopów”, w ramach której uchodźcy z Ukrainy i wolontariusze przygotowują dla walczących na froncie świece okopowe. Pragniemy włączyć się w te działnia. Rozpoczynamy od zaraz zbiórkę czystych metalowych puszek /najlepiej o pojemności 0,33l - po kukurydzy, groszku, ananasach, mogą też być po orzeszkach solonych/, parafiny, wosku, resztek świec. Można przynosić te rzeczy do klasztoru lub na plebanię.

5.    Składam serdeczne podziękowania za poświąteczne uporządkowanie świątyni i wyniesienie choinek oraz stajenki Państwu: Jolancie i Grzegorzowi Szopa Annie i Zygmuntowi Wochna Piotrowi Gardziszowi Jakubowi Szczepańskiemu i Karolowi Gołębiowskiemu.

6.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, szczególnie art. ks. Henryka Zielińskiego pt: „Sprawa dla inkwizycji”, a także art. Amelii Siudy-Koszeli pt: „Sztuka pomagania”, wprowadzający nas w tematykę Światowego Dnia Chorego.

7.    Są jeszcze kalendarze na rok 2023. Znajdują się na stolikach w kaplicy św. Anny /po lewej stronie prezbiterium/.

8.    O przygotowanie naszej świątyni parafialnej na kolejną niedzielę proszę w tym tygodniu w sobotę od godz. 9.00 Mieszkańców Placu Piłsudskiego.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2023-02-04 23:02:43

Baner