Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
V Niedziela Zwykła 7.II.2016r
1.    W najbliższą środę, czyli 10 lutego, Popielec, którym rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Obowiązuje tego dnia post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, spożycie tylko jednego posiłku do syta i abstynencja. Od Popielca rozpoczyna się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Nie urządza się w tym okresie i nie bierze się udziału w zabawach hucznych. Od Popielca do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Zapraszam na nabożeństwa i Msze św., abyśmy w Roku Miłosierdzia zdobyli wewnętrzną dyspozycję do głębokiej odnowy naszego życia.Dni postu i wstrzemięźliwości: W Kościele powszechnym dniami i okresami pokutnymi są poszczególne piątki całego roku i czas wielkiego postu. Wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych, zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu, należy zachować we wszystkie piątki całego roku, chyba, że w danym dniu przypada jakaś uroczystość. Natomiast wstrzemięźliwość i post (tzw. post ścisły, czyli spożycie w ciągu dnia tylko jednegoposiłku do sytości) obowiązują w środę popielcową oraz w Wielki Piątek. Prawem wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia sześćdziesiątego (od  18 - 60) roku życia.

2.    Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Za udział w Gorzkich Żalach lub Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy pod zwykłymi warunkami.
•    - Droga Krzyżowa – wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00
•    - Gorzkie Żale – wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00

3.    Do pomocy w przygotowaniu świątyni na I Niedzielę Wielkiego Postu zapraszam w sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ul. Żabieniec /domki/ - rozpoczynamy nową kolejkę.

4.    Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary na ogrzewanie, które wpłynęły do kasy parafialnej.

5.    Po raz ostatni, tylko dziś jeszcze, rozprowadzamy kalendarze na rok 2016.

6.    Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” polecam szczególnie art. Aleksandry Polewskiej pt: „Zasłonięte ucho”, traktujący o obrazie Matki Bożej Licheńskiej.

7.     Rozkład wizyty kolędowej:
Poniedziałek – 8.II.2016. od godz. 15.30 – ul. Browarna
Wtorek - 9.II.2016. od godz. 15.30 - ul. Rejenta
Kolęda uzupełniająca !!!
Jeżeli nie odbyła się w jakieś Rodzinie wizyta kolędowa, a jest jej życzeniem pobłogosławienie domu na nowy rok, proszę o indywidualne umówienie spotkania.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2016-02-12 16:09:49

Baner