Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
V Niedziela Zwykła 8.II.2015.
1.    W środę, 11 lutego, we wspomnienie liturgiczne Najświętsze Maryi Panny z Lourdes. przypada XXIII Światowy Dzień Chorego. Jego Celem jest pobudzenie wrażliwości wiernych i całego Kościoła na konieczność zapewnienia chorym jak najlepszej opieki. Zechciejmy tego dnia odwiedzić i posługiwać znanym nam ludziom chorym.

2.    Dziękuję serdecznie Mieszkańcom ul. Browarnej za przygotowanie świątyni farnej na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ul. Dymiec.

3.    Nadal rozprowadzamy kalendarze na rok 2015.

4.    Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wyższe Seminarium Duchowne Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny wraz z Papieskim Wydziałem Teologicznym w Warszawie i Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Włocławskiej zapraszają do wzięcia udziału w XV Ogólnopolskim Sympozjum Teologicznym pt.: DUSZPASTERSTWO RODZIN TROSKĄ KOŚCIOŁA O MAŁŻEŃSTWO I RODZINĘ. Sympozjum odbędzie się 11 i 12 lutego 2015 roku w Kazimierzu Biskupim w Gminnym Ośrodku Kultury przy Placu Wolności 2. /program w gablocie/

5.    Polecam lekturę prasy katolickiej. Dziś jest „List do pani”, „Wzrastanie”, „Głos dla życia” i „Przewodnik Katolicki”. W tym ostatnim szczególnie polecam art. Łukasza Kaźmierczaka pt: „Babciu, pożycz stówkę”.  

6.    Dzisiaj o godz. 17.00 w Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie odbędzie się wieczór historyczny poświęcony powstaniu styczniowemu. W programie montaż słowno-muzyczny przygotowany przez Koło Teatralne Nieszawskiego Towarzystwa Kulturalnego.  

7.    Rozkład wizyty kolędowej:

Poniedziałek  9.II.   od godz. 15.30 - ul. Gęsiniec
Wtorek  10.II.            od godz. 15.30 - ul. Zimna i Spornego   
Środa  11.II.              od godz. 15.30 - ul. Zjazd  
Sobota  14.II.            od godz.  9.00 - ul. Rejenta i Żabieniec 17

8.    KOLĘDA UZUPEŁNIAJĄCA !!!
    Jeżeli nie odbyła się wizyta kolędowa w jakimś domu w wyznaczonym terminie, a domownicy życzą sobie przyjąć noworoczne błogosławieństwo, to proszę o bezpośredni kontakt z księdzem proboszczem w celu ustalenie konkretnego terminu.  


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2015-02-08 19:57:27

Baner