Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
VI Niedziela Wielkanocna 1.V.2016r.
1.    Od dziś rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny.   Poprzedzać one będą liturgię Mszy św., czyli w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież. Nabożeństwa majowe będą odbywać się także przy kapliczkach przydrożnych w następującym porządku: w Bertowie w poniedziałki, w Szpitalce we wtorki, w Wólnem w czwartki, w Przypuście w piątki. Początek o godz. 19.30.

2.    Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z tej racji, że przypada to 8 maja Msza św. o godz. 11.00 celebrowana będzie w świątyni na Przypuście. Stamtąd też po liturgii wyruszy „I Nadwiślański Bieg Charytatywny”.

3.    W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają:
•    I Czwartek Miesiąca – nabożeństwo majowe w intencji powołań do kapłaństwa; następnie Msza św.;
•    I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 17.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, potem Msza św. i ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
•    I Sobota Miesiąca – nabożeństwo majowe w połączeniu z modlitwą różańcową.

4.    We wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w układzie niedzielnym. Szczególnie zapraszam na Mszę św. o godz. 11.00 w intencji Ojczyzny. Po liturgii tradycyjnie przemarsz na kopiec powstańców styczniowych, gdzie złożone zostaną kwiaty dla uczczenia narodowych bohaterów. Druhowie strażacy tego dnia kwestować będą na rzecz Dnia Strażaka.

5.    W środę po Mszy św. wieczornej na plebanii spotkanie Kręgu biblijnego. Zapraszam wszystkich chętnych.

6.    Dziękuję za pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej parafianom z ul. Ogrodowej. Do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ulicy Rejenta .

7.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, a w nim szczególnie art. ks. Waldemara Karasińskiego pt: „Maryjną drogą wolności”.

8.    Zgodnie z zeszłotygodniową zapowiedzią i prośbą Biskupa Ordynariusza dziś przy wyjściu  ze świątyni mamy okazję wesprzeć swoją ofiarą pieniężną udział naszej młodzieży w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Poszukuję rodzin, które miałyby życzenie przyjąć do siebie uczestników ŚDM z zagranicy.   

9.    Kolo różańcowe organizuje pielgrzymkę do Skępego na dzień 15 maja br. Zapisy u p. Marii Włodarskiej.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2016-05-02 17:17:54

Baner