Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
VI Niedziela Wielkanocna 17.V.2020r

Obowiązuje nowe ograniczenie ilości wiernych biorących udział w liturgii – w świątyni w Nieszawie – według wymiarów powierzchni - może brać udział 38 osób. Uczestnik liturgii zakrywa nos i usta!!!

 

1. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny odbywają się codziennie po Mszy św. W niedziele po Mszy św. o godz. 16.00. Z uwagi na ograniczenia zachęcam do odmawiania rodzinnego litanii także w domach.

2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. Wobec kolejnego zagrożenia, jakim jest susza na terenie naszej ojczyzny, nadal modlimy się o deszcz. A w poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe - będziemy się modlić o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

4. Polecam lekturę prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” szczególnie polecam art. Justyny Zacharek pt: „Papież w diecezji włocławskiej".

5. Przypominam, że w każdy dzień powszedni jest okazja do spowiedzi od godz. 17.30, bądź też o innej porzed po uprzednim umówieniu się indywidualnym.

6. Pragnę serdecznie podziękować p: Janowi Lamparskiemu, Jarosławowi Małeckiemu Mateuszowi Danielowi Lipigórskim za pomoc w porządkowaniu cmentarza grzebalnego.

7. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Serdecznie zachęcamy do oglądania.

 


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2020-05-17 07:50:37

Baner