VI Niedziela Wielkanocna 25.05.2014r.

1.    Zapraszam na ostatnie w tym roku nabożeństwa majowe – codziennie, do soboty, o godz. 18.00. W najbliższy piątek rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego, a w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Wniebowstąpienie Pańskie.

2.    W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje, Zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.

3.    Składam serdeczne podziękowanie Panom: Krzysztofowi Kopyłowskiemu, Grzegorzowi Szopie, Bogdanowi Balcerowskiemu i Romanowi Chmielewskiemu, którzy pomogli uprzątnąć cmentarz grzebalny.

4.    Od wtorku na terenie naszego dekanatu - w Ciechocinku - gościmy znaki ŚDM: Krzyż i Ikonę Matki Bożej „Salus Populi Romani”. Powitamy je o godz. 21.00. Zaproszeni są wszyscy czujący się młodo, nie tylko młodzież. Następnego dnia, w południe, młodzież z naszego gimnazjum uda się na ogólnodekanalne spotkanie i wspólną modlitwę. O godz. 16.00 rozpocznie się spotkanie popołudniowe wraz z udzieleniem młodzieży sakramentu bierzmowania. Z uwagi na to wydarzenie nie będzie w środę spotkania kręgu biblijnego.

5.    Santiago de Compostela w Hiszpanii jest to miejsce, obok Rzymu i Jerozolimy, którego człowiek wiary powinien dotknąć - podkreśliła Teresa Kudyba, autorka filmu o polskich drogach do grobu św. Jakuba. Film „Camino Polskie”, w towarzystwie reżyserki, będzie można obejrzeć 8 czerwca (niedziela) w kościele farnym w Nieszawie. Początek o godz. 17.15. Po  projekcji odbędzie się spotkanie z Teresą Kudybą. Będzie również możliwość nabycia płyty z filmem oraz z autografem jego twórcy. Zapraszam serdecznie.

6.    W najbliższą sobotę zapraszam mieszkańców bloku przy przychodni medycznej do pomocy przy sprzątaniu świątyni farnej.

7.    W „Przewodniku Katolickim” polecam art. - znanego nam z telewizji - Jana Pospieszalskiego  pt: „Nie tylko rozrywka”, który komentuje tegoroczny konkurs Eurowizji.

8.    W najbliższą sobotę, 31 maja, Rzymskokatolicka Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Nieszawie wraz z Komitetem Organizacyjnym zapraszają bardzo serdecznie wszystkie rodziny z dziećmi na Przypust, gdzie - w obrębie kościoła - odbędzie się RODZINNY DZIEŃ DZIECKA. Będą darmowe zjeżdżalnie i trampoliny, gry i zabawy ruchowe, grill i gofry. Wspólną radość umili nam zespół CANTARE z Wagańca. Wybraliśmy to miejsce, aby nikogo nie przerażała odległość; nawet mieszkańców Bertowa, Wólnego, Szpitalki, Wójtówki, Zbrachlina czy Wagańca . ROZPOCZYNAMY O GODZ. 13.00.

Zapowiedzi przedślubne
1.    Michał Tołodziecki, kaw., zam. w Nieszawie, ul Browarna
       Magdalena Szulc, panna, zam. w Budziskach (zap. II)
2.    Witold Mrózek, kaw., zam. w Rzepedzi