Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
VI Niedziela ZwykŁa 12.II.2023.
1.    Przypominam, że trwa akcja „Świece dla okopów”, w ramach której uchodźcy z Ukrainy i wolontariusze przygotowują dla walczących na froncie świece okopowe. Włączamy się w te działnia. Nadal zbieramy czyste metalowe puszki /najlepiej o pojemności 0,33l - po kukurydzy, groszku, ananasach, nawet po orzeszkach solonych/, parafinę, wosk i resztki świec. Można przynosić te rzeczy do klasztoru lub na plebanię, albo do domu Sióstr Serafitek.

2.    Za tydzień w niedzielę, 19 lutego,  po Mszy św.o godz. 11.00 spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

3.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, szczególnie art. ks. Henryka Zielińskiego pt: „Podzwonne” / Szewach Weiss,...”kiedy na zachodzie pojawiały się wygodne dla Niemców kłamstwa o „polskich” obozach zagłady, dał nam krótką radę: ”Zostawcie Niemcom Auschwitz w ich języku”; oraz art. Aleksandry Polewskiej-Wianeckiej pt: „Jak wyglądał patron zakochanych?”
 
4.    O przygotowanie naszej świątyni parafialnej na kolejną niedzielę proszę w tym tygodniu w sobotę od godz. 9.00 Mieszkańców Szkolnej.

5.    W sobotę, 18 lutego, po Mszy świętej /około godz. 18-tej/ przyjedzie przedstawiciel firmy szyjącej szatki dla dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszam dzieci i rodziców zainteresowanych przygotowaniem szatki dla swojego dziecka.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2023-02-11 23:34:04

Baner