Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
VI Niedziela Zwykła 11.II.2018
1.    Ks. Grzegorz Molewski – proboszcz parafii nadal przebywa w szpitalu, w naszych modlitwach pamiętajmy o Księdzu Proboszczu prosząc dobrego Boga o łaskę zdrowia dla Niego. Wszelkie pilne spawy proszę zgłaszać do Sióstr Zakonnych lub do Pana Czesława – kościelnego.
2.    Dzisiejsza liturgia słowa przypomniała nam, że choroby utrudniające nam bliskość z Panem Bogiem – związane są one z naszym duchem i ciałem. Lekarzem który może nas z nich uzdrowić jest Jezus Chrystus, lekarz ciał i duch ludzkich.
3.    Dzień 11 lutego to liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, dziś w całym Kościele obchodzimy Światowy Dzień Chorego.
4.    Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość, zechciejmy podjąć abstynencje i pamiętajmy w modlitwach o uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
5.    Od roku 604 Wielki Post rozpoczyna się w Środę Popielcową, a od 1099 roku praktykuje się w całym Kościele posypywanie głów popiołem. W naszej parafii tego dnia msze się będą o godz. 9,30 i 17,00.
6.    W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły, a więc jakościowy i ilościowy. Jakościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (osoby, które ukończyły 14 rok życia) i ilościowy, czyli dwa posiłki skromne i jeden do syta (osoby między 18 a 60 rokiem życia). Post ścisły obowiązuje również w Wielki Piątek, a w piątki przez cały rok obowiązuje post jakościowy. W Wielki Poście obowiązuje również zakaz organizowania zabaw i uczestniczenia w nich.
7.    W naszej parafii, jak każdego roku, odbywać się będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17,00 oraz Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 16,00.
8.    Polecamy lekturę prasy katolickiej; w tygodniu „Idziemy” szczególnie art. arcybiskupa Henryka Hozera, Walka o życie trwa.
9.    Zachęcamy do przekazania 1% podatku na Fundację im. Krzywdów i Bieńków, bądź też na Fundację św. brata Alberta.
Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2018-02-22 14:43:47

Baner