Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
VI Niedziela Zwykła 14.II.2021r

1.    W najbliższą środę, 17 lutego, przypada Popielec, którym rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 9.30 i 17.00. Obowiązuje tego dnia post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, spożycie tylko jednego posiłku do syta i abstynencja. Od Popielca rozpoczyna się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Nie urządza się w tym okresie i nie bierze się udziału w zabawach hucznych.

2.    Dni postu i wstrzemięźliwości: W Kościele powszechnym dniami i okresami pokutnymi są poszczególne piątki całego roku i czas wielkiego postu. Wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych, zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu, należy zachować we wszystkie piątki całego roku, chyba, że w danym dniu przypada jakaś uroczystość. Natomiast wstrzemięźliwość i post (tzw. post ścisły, czyli spożycie w ciągu dnia tylko jednego posiłku do sytości) obowiązują w środę popielcową oraz w Wielki Piątek. Prawem wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, natomiast prawem o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia sześćdziesiątego (od  18 - 60) roku życia.  

3.    Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Za udział w Gorzkich Żalach lub Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy pod zwykłymi warunkami.
•    Droga Krzyżowa – wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00
•    Gorzkie Żale – wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00

4.    Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

5.    Za tydzień w niedzielę, 21 lutego, po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.

6.    Składam serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na ogrzewanie naszej świątyni.  

7.    Dziękuję bardzo serdecznie Parafianom z ul. Noakowskiego za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. O pomoc w najbliższą sobotę od godz. 9.00 proszę mieszkańców ul. Ogrodowej  

8.    Wizytę kolędową, ze względu na dużą ilość zakażeń, jeszcze odkładamy na czas późniejszy.

9.    Polecam lekturę prasy katolickiej; dziś w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. ks. Jacka Stefańskiego pt: „Święty Józef i Duch Święty” oraz art. Barbary Wiśniowskiej pt: „Małżeńskie rozmowy”.

10.    Zaczął się okres rozliczeń podatkowych. Możemy, zgodnie z prawem, przekazać 1% podatku na nieszawską Fundację im. Krzywdów i Bieńków, bądź też na dom „SZYMONÓWKA” należący do Fundacji brata Alberta.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2021-02-14 07:25:24

Baner