Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
VI Niedziela Zwykła 15.II.2015.
1.     W najbliższą środę, czyli 18 lutego, Popielec, którym rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Obowiązuje tego dnia post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, spożycie tylko jednego posiłku do syta i abstynencja. Od Popielca rozpoczyna się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Nie urządza się w tym okresie i nie bierze się udziału w zabawach hucznych.
         Od Popielca do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Zapraszam na nabożeństwa i Msze św., abyśmy zdobyli wewnętrzną dyspozycję do głębokiej odnowy naszego życia.

Dni postu i wstrzemięźliwości: W Kościele powszechnym dniami i okresami pokutnymi są poszczególne piątki całego roku i czas wielkiego postu. Wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych, zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu, należy zachować we wszystkie piątki całego roku, chyba, że w danym dniu przypada jakaś uroczystość. Natomiast wstrzemięźliwość i post (tzw. post ścisły, czyli spożycie w ciągu dnia tylko jednego posiłku do sytości) obowiązują w środę popielcową oraz w Wielki Piątek. Prawem wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia sześćdziesiątego (od  18 - 60) roku życia.
 
2.    Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Za udział w Gorzkich Żalach lub Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy pod zwykłymi warunkami.
- Droga Krzyżowa – wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00
- Gorzkie Żale – wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00

3.    Dziękuję serdecznie Mieszkańcom ul. Dymiec za przygotowanie świątyni farnej na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ul. Mickiewicza.

4.    Nadal rozprowadzamy kalendarze na rok 2015.

5.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, szczególnie art. Doroty Niedźwieckiej pt: „Miłość małżonków wyraża się przez ciało”.   

6.    KOLĘDA UZUPEŁNIAJĄCA !!!
    Jeżeli nie odbyła się wizyta kolędowa w jakimś domu w wyznaczonym terminie, a domownicy życzą sobie przyjąć noworoczne błogosławieństwo, to proszę o bezpośredni kontakt z księdzem proboszczem w celu ustalenie konkretnego terminu.  


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2015-02-18 09:12:57

Baner