Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
VI Niedziela Zwykła 17.II.2019r

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii św.

2. Za tydzień w niedzielę /24 lutego/ po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramnetu bierzmowania.

3. Wzorem lat ubiegłych organizujemy ze Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „pro Missio” akcję zbierania elektrośmieci. Przychody z akcji tegorocznej pozwolą na wsparcie zakupu nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz wsparcie placówki Sióstr Pallotynek w Kamerunie – akcja „Wyprawka dla dzieci”. Jak latach ubiegłych przynosimy elektrośmieci na podwórko plebanijne. W razie mojej nieobecności można przyniesione sprzęty pozostawić przed bramą. Akcja trwa do 12 marca 2019r.

4. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na ogrzewanie naszej świątyni.

5. O pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej w najbliższą sobotę od godz. 9.00 proszę mieszkańców ul. Kościuszki 1a.

6. Polecam prasę katolicką: W tygodniku „Idziemy” polecam szczególnie art. ks. Darusza Kowalczyka pt: „Grzech i łaska, czyli o stanie Kościoła”.

7. Przypominam, że możemy przekazać 1% podatku na Fundację im. Krzywdów i Bieńków, bądź też na dom „SZYMONÓWKA/ należący do Fundacji św. brata Alberta.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2019-02-16 21:46:04

Baner