Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
VII Niedziela Wielkanocna 28.V.2017r
1.    Przed nami ostatnie nabożeństwa majowe. Od czwartku rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewać będziemy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież. codziennie na godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00. Nabożeństwa czerwcowe odbywać się będą także przy krzyżach przydrożnych w następującym porządku: Bertowo – wtorek; Wólne – czwartek; Przypust – piątek.  Początek o godz. 19.30.

2.    W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają:
•    I Czwartek Miesiąca – nabożeństwo do NSPJ w intencji powołań do kapłaństwa; następnie Msza św.;
•    I Piątek Miesiąca - od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia, następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 18.00 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, potem Msza św. i ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
•    I Sobota Miesiąca – nabożeństwo do NSPJ  w połączeniu z modlitwą różańcową, potem Msza św.

3.    Marsze dla Życia i Rodziny są manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. W czerwcu br. będą miały miejsce w naszej diecezji trzy Marsze dla życia i rodziny: we Włocławku – 11 czerwca, w Zduńskiej Woli – 4 czerwca, w Koninie – 18 czerwca.
     Zapraszamy! Przyjdź z rodziną i przyjaciółmi!  /Wszelkie dane na afiszu w gablocie./
 
4.    Składam serdeczne podziękowanie Rodzicom dzieci rocznicowych za przygotowanie świątyni farnej do dzisiejszej uroczystości. W przyszłą sobotę proszę do pomocy mieszkańców ul. Zjazd.

5.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, a w nim szczególnie art. pt: „Niekoronowany król Polski”, o słudze bożym Kardynale Prymasie Tysiąclecia.

6.    Spotkanie Kręgu biblijnego w środę po Mszy św. wieczornej.

7.    W czwartek, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszam tego dnia wszystkie dzieci na ognisko, które zapłonie w ogrodzie proboszczowskim po liturgii Mszy św. wieczornej.

8.    Wyszła z domu 26 maja 2017r, nie wróciła i jest obecnie poszukiwana p. Halina Pietrzykowska z Ciechocinka. Rodzina i Policja proszą o pomoc w poszukiwaniu. Wszelkie informacje proszę zgłaszać na policjęAutor: ks. Proboszcz

Dodano: 2017-05-28 21:19:35

Baner