Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
VII Niedziela Zwykła 19.II.2017r
1.    Za tydzień, w niedzielę, /26 lutego/ po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. A za dwa tygodnie /5 marca/, po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z kandydatami do sakramentu Bierzmowania .

2.    Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wyższe Seminarium Duchowne Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny wraz z Papieskim Wydziałem Teologicznym w Warszawie i Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Włocławskiej zapraszają do wzięcia udziału w XVII Ogólnopolskim Sympozjum Teologicznym pt.: „EVANGELIUM VITAE”. O NOWĄ KULTURĘ LUDZKIEGO ŻYCIA. Sympozjum naukowe odbędzie się 22 i 23 lutego 2017 roku w Kazimierzu Biskupim w Gminnym Ośrodku Kultury przy Placu Wolności 2.

3.    Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary na ogrzewanie naszej świątyni.

4.    Do pomocy przy sprzątaniu świątyni farnej w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Kujawskiej

5.    Dom św. Brata Alberta w Nieszawie proponuje nabywanie kalendarza na rok 2017 w cenie 10 zł. Traktować należy tę cenę jako cegiełkę na rozwój nieszawskiej świetlicy pobytu dziennego dla osób niepełnosprawnych z upośledzeniem umysłowym. Możemy również wesprzeć tę świetlicę, albo Fundację im. Krzywdów i Bieńków, która funkcjonuje w naszym mieście od prawie dziesięciu lat,  1% naszego podatku.

6.    Lektura prasy katolickiej; w tygodniku „Idziemy” w związku ze zbliżającym się Dniem Języka Ojczystego /21 lutego/ szczególnie polecam art. Moniki Odrobińskiej pt: „Żwirek w oczy”. Dzisiaj mamy także nowy numer „L’Osservatore Romano”.

7.    Dzisiaj /19 lutego/ w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieszawie Grupa Teatralna Nieszawskiego Towarzystwa Kulturalnego zaprezentuje bożonarodzeniowe widowisko obrzędowe w reżyserii p. Teresy Maksim. Scenariusz oparty jest na książce Mariana Mikuty pt: „Z kolędą”. Zapraszamy wszystkich chętnych. Spektakl rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp wolny.

 
Zapowiedzi przedślubne

1.    Marcin Antosiewicz, kaw., zam. Nieszawa, ul. 3 Maja
    Agnieszka Woźniak, panna, zam. Włocławek, ul. Wiejska  / zap. II /  


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2017-02-19 07:57:43

Baner