VII Niedziela Zwykła 23.II.2020r

1. W najbliższą środę, 26 lutego, przypada Popielec, którym rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 9.30 i 17.00. Obowiązuje tego dnia post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, spożycie tylko jednego posiłku do syta i abstynencja. Od Popielca rozpoczyna się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Nie urządza się w tym okresie i nie bierze się udziału w zabawach hucznych.
• Od Popielca do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Zapraszam na nabożeństwa i Msze św., abyśmy w tym świętym czasie zdobyli wewnętrzną dyspozycję do głębokiej odnowy naszego życia.
• Dni postu i wstrzemięźliwości: W Kościele powszechnym dniami i okresami pokutnymi są poszczególne piątki całego roku i czas wielkiego postu. Wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych, zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu, należy zachować we wszystkie piątki całego roku, chyba, że w danym dniu przypada jakaś uroczystość. Natomiast wstrzemięźliwość i post (tzw. post ścisły, czyli spożycie w ciągu dnia tylko jednego posiłku do sytości) obowiązują w środę popielcową oraz w Wielki Piątek. Prawem wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, natomiast prawem o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia sześćdziesiątego (od 18 - 60) roku życia. \

2. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Za udział w Gorzkich Żalach lub Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy pod zwykłymi warunkami.
• Droga Krzyżowa – wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00
• Gorzkie Żale – wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00

3. W środę po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

4. Do pomocy w przygotowaniu świątyni zapraszam w najbliższą sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ul. Warszawskiej.

5. Przypominam, że Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, postanowiło ubezpieczać także nagrobki. Informacje na ten temat znajdziemy na stoliku przy wyjściu ze swiątyni i w gablocie w kruchcie.

6. Polecam lekturę „L’Osservatore Romano” oraz tygodnika „Idziemy”; w tym ostatnim tajemniczego art. pt: „Potrzeba zmiany mentalności”.

7. W gablocie w kruchcie świątyni znajduje się oferta narodowej pielgrzymki do Rzymu. Polecam tę sprawę w imieniu Episkopatu Polski i własnym.

8. Zaczął się okres rozliczeń podatkowych. Możemy zgodnie z prawem przekazać 1% podatku na nieszawską Fundację im. Krzywdów i Bieńków, bądź też na dom „SZYMONÓWKA należący do Fundacji brata Alberta. /numery KRS/

9. Dziś, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Dodano: 2020-02-23 15:34:36