Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
VII Niedziela Zwykła 24.II.2019r
1. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają:
• I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 16.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ; Msza św. i ciąg dalszy adoracji do godz. 21.00 /zakończenie apelem Maryjnym/;
• I Sobota Miesiąca – po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramnetu bierzmowania.

3. W środę po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

4. Spotkanie z firmą szyjącą szatki dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się dopiero po przyszłej niedzieli /podam za tydzień dokładny termin/.

5. Wzorem lat ubiegłych organizujemy ze Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” akcję zbierania elektrośmieci. Przychody z akcji tegorocznej pozwolą na wsparcie zakupu nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz wsparcie placówki Sióstr Pallotynek w Kamerunie – akcja „Wyprawka dla dzieci”. Jak w latach ubiegłych przynosimy elektrośmieci na podwórko plebanijne. W razie mojej nieobecności można przyniesione sprzęty pozostawić przed bramą. Akcja trwa do 12 marca 2019r.

6. Dziękuję bardzo serdecznie Paniom z ul. Kościuszki 1a za pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej. Proszę o taką pomoc w najbliższą sobotę od godz. 9.00 mieszkańców ul. Spornego.

7. Polecam prasę katolicką: W tygodniku „Idziemy” polecam szczególnie art. Anny Meetchen pt: „Odrodzenie rodziny”.

8. Przypominam, że możemy przekazać 1% podatku na Fundację im. Krzywdów i Bieńków, bądź też na dom „SZYMONÓWKA/ należący do Fundacji św. brata Alberta.

 


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2019-02-25 10:23:24

Baner