VIII Niedziela Zwykła (02.03.14.)

1.    Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu Polskiego. Będzie przebiegał pod hasłem: „Kochająca matka zawsze trzeźwa”.  Rozpoczynamy go niedzielą przed Popielcem, aby włączyć wiernych w nurt przebłagania za pijaństwo i inne grzechy z nim związane oraz wyprosić łaskę nawrócenia dla ludzi nadużywających napojów alkoholowych. Z taką intencją staniemy przed Chrystusem Zbawicielem na pierwszej w tym roku liturgicznym Drodze Krzyżowej.

2.    Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszam na spotkanie wszystkie osoby czytające i chętne do czytania słowa Bożego podczas liturgii.

3.    W tym tygodniu przypadają:  I Czwartek i I Piątek Miesiąca.
•    W czwartek o godz.16.45 eucharystyczne nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich; następnie Msza św.
•    W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi;
o godz. 16.50 nabożeństwo wynagradzające do NSPJ i Msza św. Po Mszy św. trwać będzie nadal adoracja do godz. 21.00 i zakończymy ją Apelem Maryjnym;

4.    W najbliższą środę, czyli 5 marca, Popielec, którym rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Obowiązuje tego dnia post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, spożycie tylko jednego posiłku do syta i abstynencja. Prawem wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia sześćdziesiątego (od  18 - 60) roku życia.  Od Popielca rozpoczyna się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Nie urządza się w tym okresie i nie bierze się udziału w zabawach hucznych.

Msze św. tego dnia z posypaniem głów popiołem o godz: 9.30 i 17.00.

5.    Od Popielca do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Zapraszam na nabożeństwa i Msze św., abyśmy zdobyli wewnętrzną dyspozycję do głębokiej odnowy naszego życia.

6.    Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Za udział w Gorzkich Żalach lub Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy pod zwykłymi warunkami.
•    - Droga Krzyżowa – wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00
•    - Gorzkie Żale – wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00

7.    W tym tygodniu nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.

8.    Do pomocy przy sprzątaniu świątyni farnej w sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Drzewnej 1
       i domków jednorodzinnych.

9.    W „Przewodniku Katolickim” znajdziemy - na dobry początek Wielkiego Postu - art. ks. Waldemara Karasińskiego pt: „Podaj mi rękę, jak kiedyś Piotrowi”.

Dodano: 2014-03-02 08:08:20