Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
VIII Niedziela Zwykła 26.II.2017r
1.    W najbliższą środę, 1 marca, Popielec, którym rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Obowiązuje tego dnia post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, spożycie tylko jednego posiłku do syta i abstynencja. Od Popielca rozpoczyna się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Nie urządza się w tym okresie i nie bierze się udziału w zabawach hucznych.
Od Popielca do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Zapraszam na nabożeństwa i Msze św., abyśmy w tym świętym czasie zdobyli wewnętrzną dyspozycję do głębokiej odnowy naszego życia.
Dni postu i wstrzemięźliwości: W Kościele powszechnym dniami i okresami pokutnymi są poszczególne piątki całego roku i czas wielkiego postu. Wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych, zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu, należy zachować we wszystkie piątki całego roku, chyba, że w danym dniu przypada jakaś uroczystość. Natomiast wstrzemięźliwość i post (tzw. post ścisły, czyli spożycie w ciągu dnia tylko jednego posiłku do sytości) obowiązują w środę popielcową oraz w Wielki Piątek. Prawem wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia sześćdziesiątego (od  18 - 60) roku życia.  
2.    Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Za udział w Gorzkich Żalach lub Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy pod zwykłymi warunkami.
•    - Droga Krzyżowa – wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00
•    - Gorzkie Żale – wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00
3.    W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają:
•    I Czwartek Miesiąca – o godz. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania do kapłaństwa; następnie Msza św.;
•    I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 16.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, potem o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i po niej Msza św.; po liturgii Mszy św. ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00 i zakończenie Apelem Maryjnym.
•    I Sobota Miesiąca – po Mszy św. wieczornej nabożeństwo różańcowe.
4.    Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św., a za tydzień /5 marca/, po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z kandydatami do sakramentu Bierzmowania .
5.    Do pomocy przy sprzątaniu świątyni farnej w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Klasztornej.
6.    Lektura prasy katolickiej; w tygodniku „Idziemy” szczególnie polecam art. Moniki Odrobińskiej pt: „W co się ubrać”.
7.    W imieniu Grupy Teatralnej Nieszawskiego Towarzystwa Kulturalnego składam bardzo serdeczne podziękowanie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieszawie za współpracę i udostępnienie sali w celu wystawienia bożonarodzeniowego widowiska obrzędowego „Z kolędą”, które wyreżyserowała p. Teresy Maksim, Przewodnicząca NTK. Szczególne wyrazy wdzięczności składam na ręce p. Daniela Koźmińskiego, Prezesa OSP w Nieszawie, p. Eweliny Lewandowskiej, Sekretarza OSP w Nieszawie oraz p. Mirosława Szczęsnego, Gospodarza strażnicy OSP w Nieszawie.

                     Zapowiedzi przedślubne

1.    Marcin Antosiewicz, kaw., zam. Nieszawa, ul. 3 Maja
    Agnieszka Woźniak, panna, zam. Włocławek, ul. Wiejska  / zap. III /  


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2017-02-26 07:58:04

Baner