VIII Niedziela Zwykła 3.III.2019r

1. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypada I Czwartek Miesiąca – o godz. 16.45 modlitwy o powołania do kapłaństwa; następnie Msza św.

2. W najbliższą środę, 6 marca, przypada Popielec, którym rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Obowiązuje tego dnia post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, spożycie tylko jednego posiłku do syta i abstynencja. Od Popielca rozpoczyna się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Nie urządza się w tym okresie i nie bierze się udziału w zabawach hucznych.
• Od Popielca do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Zapraszam na nabożeństwa i Msze św., abyśmy w tym świętym czasie zdobyli wewnętrzną dyspozycję do głębokiej odnowy naszego życia.
• Dni postu i wstrzemięźliwości: W Kościele powszechnym dniami i okresami pokutnymi są poszczególne piątki całego roku i czas wielkiego postu. Wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych, zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu, należy zachować we wszystkie piątki całego roku, chyba, że w danym dniu przypada jakaś uroczystość. Natomiast wstrzemięźliwość i post (tzw. post ścisły, czyli spożycie w ciągu dnia tylko jednego posiłku do sytości) obowiązują w środę popielcową oraz w Wielki Piątek. Prawem wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia sześćdziesiątego (od 18 - 60) roku życia. \

3. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Za udział w Gorzkich Żalach lub Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy pod zwykłymi warunkami.
• - Droga Krzyżowa – wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00
• - Gorzkie Żale – wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00

4. W środę po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. Nadal trwa akcja zbierania elektrośmieci. Jak w latach ubiegłych przynosimy elektrośmieci na podwórko plebanijne. W razie mojej nieobecności można przyniesione sprzęty pozostawić przed bramą. Akcja trwa do 12 marca 2019r.

6. Proszę o pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej w najbliższą sobotę od godz. 9.00 mieszkańców ul. .

7. Polecam prasę katolicką: W tygodniku „Idziemy” polecam szczególnie art. Michała Komorka pt: „Wkraczając w Wielki Post”.

8. Przypominam, że możemy przekazać 1% podatku na Fundację im. Krzywdów i Bieńków, bądź też na dom „SZYMONÓWKA/ należący do Fundacji św. brata Alberta.

Dodano: 2019-03-04 21:38:46