Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
Wielkanoc
1.    Jutro drugi dzień Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. w porządku niedzielnym; 8.30; 11.00 i 16.00. Z uwagi na prowadzone prace remontowe wszystkie Msze św. celebrowane są w kościele farnym!!!  

2.    W najbliższy piątek, z uwagi na oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3.    W najbliższą środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii. Serdecznie zapraszam każdą osobę chętną do pełniejszego odkrywania Jezusa Chrystusa przy pomocy tekstów biblijnych.

4.    Za tydzień w niedzielę święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszam wszystkich Parafian i Gości do wspólnego uczczenia tego najwyższego przymiotu wszechmocy Bożej. Szczególnie zapraszam tego dnia na godz. 15.00 na Godzinę Miłosierdzia. Wypełnijmy życzenie Pana Jezusa, aby o tej godzinie towarzyszyć Mu i rozważać Jego Mękę.

5.    Moje gorące podziękowania kieruję pod adresem wszystkich osób, które przyczyniły się do tak podniosłego przeżywania Triduum Paschalnego: Sióstr Serafitek, Grupy Liturgicznej, Ministrantów, Ochotniczej Straży Pożarnej, Młodzieżówki OSP Nieszawa, p. Organisty, za przygotowanie Grobu Bożego - pp. Zygmunta i Anny Wochna, s. Marty, p. Piotra Gardzisza, p. Adama Kaźmieczaka, p. Adama Urbańczyka, p. Adriana Bajkowskiego p. Adama Śmiesznego, p. Piotra Smulskiego, p. Józefa Małachowicza, p. Krzysztofa Haziaka, a także wszystkich ofiarodawców za złożone ofiary na kwiaty, szczególnie Koła Żywego Różańca, Mieszkańców Szpitalki Bertowa Wójtówki i Wólnego oraz ofiarodawców indywidualnych.   

6.    Przypominam, że ks. bp Krzysztof Wętkowski odwołał już wszystkie dotychczasowe ograniczenia z racji pandemii.

7.    Dziękuję z całego serca Mieszkańcom wsi Bertowo za przygotowanie świątyni na Święte Triduum Paschalne. O pomoc w tym tygodniu proszę w najbliższą sobotę od godz. 9.00 Mieszkańców Placu Jagiellończyka.

8.    Polecam prasę katolicką: W tygodniku „Idziemy” polecam szczególnie art. ks. Dariusza Kowalczyka pt: „Co znaczy zmartwychwstanie?”.

9.    Ks. dr Jacek Kędzierski zaprasza na „DRZWI OTWARTE” do Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Długosza we Włocławku w dniu 21 kwietnia 2022r.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2022-04-16 19:55:30

Baner