Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
Wielkanoc 5.IV.2015r.
1.    Jutro Poniedziałek Wielkanocny, drugi dzień Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.   Zapraszam Parafian i Gości na liturgię Mszy św. o godz. 8.30, 11.00 i 16.00. Z uwagi na remont świątyni na Przypuście wszystkie Msze św. celebrowane będą w świątyni farnej.

2.    „Bóg zapłać” za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego Mieszkańcom: Szpitalki, Bertowa, Wólnego i Wójtówki; Członkom Kół Żywego Różańca, Parafianom z ul. Gęsiniec, Narutowicza, Kościuszki oraz Warszawskiej i wszystkim ofiarodawcom indywidualnym.  

3.    Moje gorące podziękowania kieruję pod adresem wszystkich, którzy przyczynili się do tak podniosłego przeżywania tegorocznego Triduum Paschalnego, albowiem włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie liturgii: Siostrom Serafitkom, Grupie Liturgicznej, Ministrantom, Ochotniczej Straży Pożarnej, szczególnie zastępowi młodzieżowemu, p. Organiście, p. Kościelnemu i s. Noemi za przygotowanie Grobu Bożego i dekoracje kwiatowe. Pragnę bardzo serdecznie podziękować za sprzątnięcie świątyni farnej parafianom z domków jednorodzinnych przy ul. Kościuszki. Wszystkich bezimiennych, których tutaj nie wymieniłem, również obejmuję moim bardzo serdecznym podziękowaniem. ”Bóg zapłać”.   

4.    W najbliższą sobotę przypada 12 rocznica święceń biskupich oraz Ingresu do katedry włocławskiej Biskupa Ordynariusza Wiesława Meringa. Polecajmy Bogu Osobę Naszego Pasterza w także w modlitwach prywatnych.

5.    Za tydzień w niedziele święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszam wszystkich Parafian i Gości do wspólnego uczczenia tego najwyższego przymiotu wszechmocy Bożej.

1.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, szczególnie art. Doroty Niedźwieckiej pt: „Niezniszczalni”, przybliżający nam zagadkę ciał świętych, które nie uległy rozkałdowi.

6.    Za tydzień także, o godz. 17.00 w Muzeum Stanisława Noakowskiego, będzie można obejrzeć film, na potrzeby którego w maju zeszłego roku kręcono zdjęcia w naszym mieście. Podczas prezentacji obecny będzie także twórca tego obrazu - Konrad Drzewiecki.


Zapowiedzi przedślubne

1.    Łukasz Sadowski, kaw., zam. Łysomice, ul. Lipowa
    Kamila Strzelewicz, panna, zam. Nieszawa, ul. 3 Maja   


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2015-04-10 10:26:47

Baner