Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
Wielkanoc 9.IV.2023.
1.    Jutro drugi dzień Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym; 8.30; 11.00 i 16.00. Z uwagi na prowadzone prace remontowe wzystkie Msze św. celebrowane są w kościele farnym!!!  

2.    W najbliższy piątek, 14 kwietnia, przypada święto Chrztu Polski. Zachęcam do wywieszenia flagi Polski. Z  uwagi na oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 
3.    Dziękuję bardzo serdecznie za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego Mieszkańcom Bertowa, Wólnego, Wójtówki, Szpitalki, Kołom Żywego Różańca, Apostolatowi MARGARETKA i wszystkim ofiarodawcom indywidualnym.  

4.    W najbliższą środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii. Serdecznie zapraszam wszystkie osoby chętne do pełniejszego odkrywania prawdy o Jezusie Chrystusie przy pomocy tekstów biblijnych.

5.    Za tydzień w niedzielę święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszam wszystkich Parafian i Gości do wspólnego uczczenia tego najwyższego przymiotu wszechmocy Bożej, również o godz. 15.00 - na Godzinę Miłosierdzia. Wypełnijmy życzenie Pana Jezusa, aby o tej godzinie towarzyszyć Mu i rozważać Jego Mękę.

6.    Polecam prasę katolicką: W tygodniku „Idziemy” - spośród wielu  bardzo ciekawych - polecam szczególnie art. Ireny Świerdzewskiej pt: „Pascha: ze śmierci do życia”  

7.    Moje gorące podziękowania kieruję pod adresem wszystkich osób, które przyczyniły się do tak podniosłego przeżywania Triduum Paschalnego: Grupy Liturgicznej, Ministrantów, Ochotniczej Straży Pożarnej, p. Organisty, za przygotowanie Grobu Bożego - pp. Zygmunta i Anny Wochna, p. Piotra Gardzisza, p. Jakuba Szczepańskiego, p. Karola Gołębiowskiego, p. Janusza Wasickiego s. Marty, a także wszystkich ofiarodawców za złożone ofiary na kwiaty.   


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2023-04-09 01:33:30

Baner