Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
Wniebowstąpienie Pańskie 17.V.2015r
1.    Trwają nabożeństwa majowe. Poprzedzają one liturgię Mszy św.: w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz.16.00. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież. Nabożeństwa majowe przy kapliczkach przydrożnych odbywają się w następującym porządku: w Bertowie w poniedziałki, w Szpitalce we wtorki, w Wólnem w czwartki, w Przypuście w piątki. Początek o godz. 19.30.
 
2.    W środę spotkanie na plebanii Kręgu Biblijnego.  

3.    Dziś po liturgii Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

4.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, szczególnie art. ks. Andrzeja Tomalaka pt: „Ocalić od zapomnienia”, który jest relacją z pielgrzymki kapłanów diecezji włocławskiej do Dachau, miejsca kaźni duchowieństwa polskiego.

5.    1 czerwca tradycyjnie obchodzić będziemy Dzień Dziecka. Komitet pn. „Dzień Dziecka z Uśmiechem” zwraca się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe tegorocznego przedsięwzięcia. Szczegóły na afiszu w gablocie. Dziś odbywa się także kwesta uliczna na ten cel.

6.    Począwszy od przyszłego tygodnia rozpoczniemy w naszej parafii zbieranie podpisów pod petycją Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „STOP ABORCJI”.

7.    Zgodnie z apelem papieża Franciszka zbieramy dziś do puszek przed świątynią ofiary na rzecz poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi w Nepalu.


Zapowiedzi przedślubne

1 .Karol Szudzik, kaw., zam. Przypust
Karolina Pankiewicz, panna, zam. Plebanka  /zap. II/


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2015-05-17 07:52:56

Baner