Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
Wniebowstapienie Pańskie 8.V.2016r.

1.    Trwają nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Poprzedzają one liturgię Mszy św., czyli w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00. Zapraszam wszystkich Uczniów Pana Jezusa. Okazja na postawienie sobie pytania: Czy jestem uczniem Pana Jezusa. Nabożeństwa majowe odbywają się także przy kapliczkach przydrożnych:w Bertowie w poniedziałki, w Szpitalce we wtorki, w Wólnem w czwartki, w Przypuście w piątki. Początek o godz. 19.30.

2.    Jutro, ze względu na obchodzoną dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, liturgiczna Uroczystość św. Stanisława Biskupa. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00.

3.    W środę po Mszy św. wieczornej na plebanii spotkanie Kręgu biblijnego. Zapraszam wszystkich chętnych.

4.    W piątek, 13 maja, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy, a zatem po Mszy św. o godz. 16.00 /ze względu na uroczystości jubileuszowe w parafii Odolion/ odbędzie się różańcowa procesja fatimska ulicami Nieszawy. Prosić będziemy o łaski potrzebne dla mieszkańców naszego Miasta i Parafii oraz całego Kościoła świętego. Jednocześnie przygotowujemy się do obchodów setnej rocznicy objawień w Fatimie. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.
 
5.    Dziękuję za pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej parafianom z ul. Ogrodowej. Do pomocy w przygotowaniu świątyni farnej na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego zapraszam w najbliższą sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ulicy Browarnej.

6.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, a w nim szczególnie art. Kamili Tobolskiej pt: „Kiedy dzieci rodzą dzieci”.

7.    Nadal poszukuję rodzin, które miałyby życzenie przyjąć do siebie młodzież - uczestników ŚDM z zagranicy.   

8.    Kolo różańcowe organizuje pielgrzymkę do Skępego na dzień 15 maja br. Zapisy u p. Marii Włodarskiej.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2016-05-09 11:53:56

Baner