Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
X Niedziela ZwykŁa 11.VI.2023.
1.    Zapraszam na nabożeństwa ku czci Najświętszej Serca Pana Jezusa. Poprzedzają liturgię Mszy św., czyli w dni powszednie o godz. 18.00, w niedziele o godz. 16.00.

2.    Nabożeństwa czerwcowe odbywają się także przy krzyżach przydrożnych w następującym porządku: Bertowo – poniedziałki; Wólne – wtorki; Przypust – czwartki. Początek o godz. 19.30.

3.    Z racji trwającej oktawy Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zapraszam nadal /do czwartku/ na Msze św. i procesje eucharystyczne wokół świątyni. We wtorek nie będzie procesji fatimskiej.

4.    W najbliższy piątek obchodzić będziemy Uroczystsość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam na Mszę św. na godz. 18.00.

5.    W sobotę najbliższą obchodzimy Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, Zapraszam na Mszę św. na godz. 18.00.

6.     Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w godny obchód Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej: najpierw dziękuję przygotowującym ołtarze: Parafianom z Przypustu, PP. Bożenie i Andrzejowi Hajdukom i Sąsiadom z ul. Kościuszki, Mieszkańcom ul. 3 Maja i Parafianom z Bertowa, Druhnom i Druhom oraz Młodzieżówce z Jednostki OSP w Nieszawie; a także Paniom niosącym feretrony, Paniom:. Beacie Ciemieckiej i Aleksandrze Nowakowskiej oraz Dzieciom sypiącym kwiatki i chopcom niosącym sztandarki oraz ich rodzicom /szczególnie moją uwagę skupili na sobie ojcowie, którzy towarzyszyli swoim dzieciom/, p. Organiście, Panom prowadzącym kapłana i niosącym baldachim oraz nagłośnienie, ministrantom i Policji. Dziękuję również wszystkim cichym pomocnikom, którzy mieli swój wkład w podniosłe  przeżycie i uczczenie Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana. Całe moje podziękowanie składam na ręce ks. Prałata Zygmunta Skrobickiego.

7.    W  środę spotkanie kręgu biblijnego po Mszy św. wieczornej.

8.     Polecam prasę katolicką: w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. ks. Henryka Zielińskiego pt: „Owoc podwójnie zakazany” oraz Amelii Siudy-Koszeli pt: „Wędrówka przez dzieje Raciążka”.  

9.     Dziś procesja po Mszy św. o godz. 11.00.

10.    W tym tygodniu proszę o pomoc przy sprzątaniu świątyni w sobotę od godz. 9.00 Mieszkańców ul. Żabieniec 15 (numery nieparzyste).


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2023-06-10 22:16:07

Baner