Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
X Niedziela Zwykła 10.VI.2018
 
1.    Zapraszam na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie na godz. 18.00, a w niedziele na godz. 16.00. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież. Nabożeństwa czerwcowe odbywać się będą także przy krzyżach przydrożnych w następującym porządku: Bertowo – wtorek; Wólne – czwartek; Przypust – piątek.  Początek o godz. 19.30.

2.    W środę przypada 13 dzień czerwca, a zatem zapraszam czcicieli MB Fatimskiej na Mszę św. o godz. 18.00 i procesję różańcową ulicami Nieszawy

3.    W środę po procesji fatimskiej na plebanii spotkanie Kręgu Biblijnego.

4.    W tym tygodniu zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania na pierwsze spotkanie liturgiczne w piatek /15 czerwca/ po Mszy św. wieczornej. Każdy kandydat podaje wówczas swoje imię do bierzmowania. Kolejne spotkanie w sobotę 16 czerwca o godz.15.00.

5.    23 czerwca około godz. 16-tej przybędzie do Nieszawy po raz kolejny Pielgrzymka śladami męczeńsrtwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Pątnicy tym razem nie zatrzymują się na nocleg, lecz liczą tylko na „kromkę chleba”. Na nocleg udadzą się do Lubania.

6.    Polecam lekturę prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Sylwii Gawrysiak pt: „Marzenie św. Maksymiliana”.

7.    Bardzo dziekuę Mieszkasńcom ul. Sienkiewicza za pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej, a do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam Mieszkańców ul. Osiedlowej.

8.    Parafia nadal poszukuje kandydata do funkcji kościelnego i grabarza.
 
9.    Przed nami wizytacja kanoniczna Biskupa Ordynariusza Wiesława Meringa - 24 czerwca

 

Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2018-06-10 08:02:21

Baner