Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
X Niedziela Zwykła 6.VI.2016r

1.    Jutro w katedrze włocławskiej o godz. 17.30 rozpoczną się uroczystości jubileuszowe w 25 rocznicę pobytu i spotkania z nauczycielami św. Jana Pawła II we Włocławku. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną wspólnie świętować to wydarzenie, szczególnie nauczycieli. O godz. 18.20 rozpocznie się celebracja Mszy św. pod przewodnictwem Abp. Henryka Muszyńskiego.

2.    Trwają nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież codziennie na godz.18.00, a w niedziele na godz.16.00. Nabożeństwa czerwcowe odbywają się także przy krzyżach przydrożnych w następującym porządku: Bertowo – wtorek; Wólne – czwartek; Przypust – piątek.  Początek o godz. 19.30.
 
3.    W najbliższą środę obchodzimy Święto Miasta. Patronką Nieszawy jest św. Jadwiga Królowa, która odbiera cześć od wieków w naszym mieście. Porządek obchodów: 13.30 - w Urzędzie Miasta uroczysta sesja Rady Miejskiej Nieszawa; 15.00 – w Muzeum Stanisława Noakowskiego otwarcie wernisażu Alojzego Balcerzaka „Pejzaże nadwiślańskie”; 16.00 – w nieszawskiej farze uroczysta Msza św., a po liturgii koncert Andrzeja Jurkiewicza, znakomitego polskiego tenora.

4.    Koło Żywego Różańca organizuje na dzień 25 czerwca br. pielgrzymkę do Obór. Zapisy u p. Marii Włodarskiej.

5.    Do pomocy w przygotowaniu świątyni farnej na następną niedzielę zapraszam w sobotę na godz. 9.00 mieszkańców Placu Jagiellończyka.

6.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, a w nim szczególnie art. Moniki Białkowskiej pt: „Święty dzieci i polityków ” związany z kanonizacją bł. Stanisława Papczyńskiego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia NMP posługujących w na terenie naszej diecezji w Licheniu.

7.    Dziś na stadionie miejskim w Nieszawie Organizatorzy „Dnia Dziecka z Uśmiechem” czekają z różnymi bezpłatnymi atrakcjami na wszystkie dzieci.   


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2016-06-05 21:58:37

Baner