Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
X Niedziela Zwykła 6.VI.2021r
1.    Do najbliższego czwartku trwa oktawa Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zapraszam codziennie na i procesje eucharystyczne.

2.    We wtorek nasze miasto obchodzi swoją doroczną uroczystość ku czci św. Jadwigi Królowej Patronki Nieszawy. Zapraszam wszystkich mieszkańców na Mszę św. o godz. 17.00.

3.    W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pabna Jezusa. Zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo no godz.18.00.

4.    Zapraszam na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa; poprzedzają liturgię Mszy św., czyli w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież. Dzięki poluzowaniu obostrzeń pandemicznych odbywać się będą nabożeństwa czerwcowe także przy krzyżach przydrożnych w następującym porządku: Bertowo – poniedziałek; Wólne – wtorek; Przypust – czwartek.  Początek o godz. 19.30.

5.    Za tydzień - w niedzielę - przypada 13 dzień miesiąca czerwca. Dzięki poluzowaniu obostrzeń będziemy mogli przejść z procesją różańcową ku czci Matki Bożej Fatimskiej, która odbędzie się po Mszy św. o godz.16.00.

6.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, szczególnie art. o. Roberta Więcka pt: „Pieśń o Sercu Boga”.

7.    Z całego serca dziękuję Parafianom z Przypustu za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu o pomoc proszę w sobotę od godz. 9.00 Parafian z ul. Stodólnej.

8.    Przypominam, że w każdy dzień powszedni jest okazja do spowiedzi od godz. 17.30 do Mszy św. wieczornej.

9.    Składam jeszcze raz serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w godny obchód Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa: dziękuję przygotowującym ołtarze wokół świątyni: Parafianom z Bertowa, Wójtówki, Szpitalki, Wólnego i Przypustu; także PP. Krystynie i Zygmuntowi Wochna wraz z całą rodziną, PP. Barbarze i Krzysztofowi Kotlarzom wraz z całą rodziną; Paniom niosącym feretrony, Siostrze Przełożonej i Dzieciom sypiącym kwiatki i niosącym sztandarki, Siostrze Marcie za piękne bukiety kwiatowe, p. Organiście Andrzejowi Kozińskiemu, dwóm dzielnym ministrantom oraz wszystkim cichym pomocnikom, którzy mieli swój wkład w podniosłe  przeżycie i uczczenie Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2021-06-06 07:26:46

Baner