Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
X Niedziela Zwykła 7.VI.2015r.
1.    Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe poprzedzają liturgię Mszy św.: w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz.16.00. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież. Nabożeństwa czerwcowe przy krzyżach przydrożnych odbywają się w następującym porządku: Bertowo – wtorek; Wólne – czwartek; Przypust – piątek.  Początek o godz. 19.30.  

2.    Jutro, z racji Święta Miasta, o godz. 17.00 Msza św. z udziałem Władz Miasta pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp. Stanisława Gębickiego, który będzie polecał Bogu, przez pośrednictwo naszej Patronki u Boga - św. Jadwigi Królowej, całe nasze Miasto i udzieli młodzieży sakramentu Bierzmowania.

3.    W środę, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Kręgu Biblijnego.  

4.    W najbliższy piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam na nabożeństwo czerwcowe i Mszę św. o godz. 18.00.

5.    W sobotę przypada 13 dzień czerwca i jednocześnie wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, a zatem po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się różańcowa procesja fatimska ulicami Nieszawy. Prosić będziemy o łaski potrzebne dla zatwardziałych grzeszników, aby mieli odwagę poddać się Miłosierdziu Bożemu. Jest to czas przygotowania do obchodów setnej rocznicy objawień w Fatimie. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.

6.    Dziś o godz. 12.30 w Muzeum Stanisława Noakowskiego nastąpi otwarcie wystawy pt: „Wizerunki świętej przestrzeni”, autorstwa Krystyny Pawłowskiej. Wieczorem, o godz. 18.00, rozpocznie się koncert pt: Najpiękniejsze pieśni Ave Maria najwybitniejszych kompozytorów” w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Capella Bydgostiensis i sopranistek: Jolanty Wagner i Aleksandry Olczyk.

7.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, szczególnie art. ks. Waldemara Karasińskiego pt: „Najświętsze Serce Boża”..

8.    Nadal zbieramy podpisy pod inicjatywą ustawodawczą „STOP  ABORCJI”. Każdego dnia w polskich szpitalach mordowanych jest w okrutny sposób troje niewinnych dzieci. Projekt, pod którym można się dziś podpisać, zmienia to barbarzyńskie prawo, zakazując mordowania. Prośmy dziś Ducha Świętego o zrozumienie przykazania Bożego, by przez moją bierność zło nie odnosiło zwycięstwa.
    


Zapowiedzi przedślubne

 1 .Jacek Ruciński, kaw., zam. Nieszawa, ul. Gęsiniec
     Marta Puppel, panna, zam. Kołaczkowo, ul. Słoneczna  /zap. II/
Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2015-06-09 21:57:00

Baner