XI Niedziela Zwykła 12.VI.2016r

1.    Trwają nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież codziennie na godz. 18.00,a w niedziele na godz. 16.00. Nabożeństwa czerwcowe odbywają się także przy krzyżach przydrożnych w następującym porządku: Bertowo – wtorek; Wólne – czwartek; Przypust – piątek.  Początek o godz. 19.30.

2.    Jutro 13 dzień czerwca, a zatem po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się różańcowa procesja fatimska ulicami Nieszawy. Prosić będziemy o łaski potrzebne dla mieszkańców naszego Miasta i Parafii oraz całego Kościoła świętego, a szczególnie dla młodzieży – o wielkie owoce wiary na Światowe Dni Młodzieży. Przypomnę, że jest to jednocześnie przygotowanie do obchodów setnej rocznicy objawień w Fatimie. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.

3.    Za dwa tygodnie, 25 czerwca, przybędzie  do naszej parafii piesza pielgrzymka „Śladami Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki”. Pielgrzymi liczą na nocleg w naszych domach. W Roku Miłosierdzia będziemy mieć okazję do uczynku miłosierdzia „podróżnych w dom przyjąć”. Proszę o wcześniejsze zgłaszanie swojej dobrej woli w tym zakresie.

4.    Koło Żywego Różańca organizuje na dzień 25 czerwca br. pielgrzymkę do Obór. Zapisy u p. Marii Włodarskiej.

5.    Do pomocy w przygotowaniu świątyni farnej na następną niedzielę zapraszam w sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ul. Sienkiewicza.

6.    Polecam lekturę prasy katolickiej. W ofercie dziś mamy: ”Przewodnik Katolicki”,  „L’Osservatore Romano”, „List do pani”, „Głos dla życia” oraz „Wzrastanie”.W „Przewodniku Katolickim” szczególnie zachęcam do lektury art. Łukasza Kaźmierczaka o przebiegu kanonizacji Stanisława Papczyńskiego pt: „Sanctus Stanislaus. Mamy Świętego”.

Zapowiedzi przedślubne

1.    Marcin Małkowski, kaw., zam. Nieszawa, ul. Narutowicza