Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XI Niedziela Zwykła 13.VI.2021r
1.    Trwają codziennie nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa; poprzedzają liturgię Mszy św., czyli w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież. Dzięki poluzowaniu obostrzeń pandemicznych odbywają się nabożeństwa czerwcowe także przy krzyżach przydrożnych w następującym porządku: Bertowo – poniedziałek; Wólne – wtorek; Przypust – czwartek.  Początek o godz. 19.30.

2.    7 czerwca br. ks. bp Krzysztof Wętkowski, z woli Ojca Świętego Franciszka mianowany 77. biskupem włocławskim, objął kanonicznie diecezję włocławską i rozpoczął posługę biskupa diecezjalnego. W najbliższą sobotę 19 czerwca br. o godz. 11 Ksiądz Biskup odprawi uroczystą Mszę świętą połączoną z ingresem do Bazyliki Katedralnej we Włocławku. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Wszystkich diecezjan prosimy o modlitwę za nowego Pasterza Kościoła Włocławskiego. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, nie wszyscy chętni będą mogli wejść do katedry, dlatego informujemy, że uroczystość będzie transmitowana w Telewizji TRWAM, Radiu Maryja oraz na stronach internetowych tych rozgłośni. Zachęcamy do duchowej, modlitewnej łączności z tak ważnym dla Diecezji Włocławskiej wydarzeniem

3.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, szczególnie art. Ireny Świerdzewskiej pt: „Kondycja Kościoła w Polsce”, oraz art. ks. Dariusza Kowalczyka pt: „Nie tylko o Szustaku”.

4.    Jutro w całej diecezji włocławskiej oddajemy cześć bł. Michałowi Kozalowi, bp. pomocniczemu, który oddał życie za wolność Kościoła w Polsce w obozie koncentracyjnym w Dachau w 1943 roku.

5.    W tym tygodniu o pomoc w przygotowaniu świątyni na kolejną niedzielę proszę w sobotę od godz. 9.00 Parafian z ul. Toruńskiej.

6.    Przypominam, że w każdy dzień powszedni jest okazja do spowiedzi od godz. 17.30 do Mszy św. wieczornej.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2021-06-13 07:48:55

Baner