Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XI Niedziela Zwykła 14.VI.2015r
1.    Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe poprzedzają liturgię Mszy św.: w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz.16.00. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież. Nabożeństwa czerwcowe przy krzyżach przydrożnych odbywają się w następującym porządku: Bertowo – wtorek; Wólne – czwartek; Przypust – piątek.  Początek o godz. 19.30.  

2.    W przyszłą niedzielę, 21 czerwca, swoje imieniny obchodzi nasz Biskup Ordynariusz Wiesław Mering. W swojej modlitwie prywatnej pamiętajmy o dostojnym Solenizancie.

3.    W środę, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Kręgu Biblijnego.  

4.    Polecam lekturę prasy katolickiej – „Przewodnika Katolickiego”, „L’Osservatore Romano”, „Wzrastania”. W „Przewodniku Katolickim”, szczególnie art. pani psycholog Bogny Białeckiej pt: „Mamo, chcę psa”.

5.    W najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam do sprzątania świątyni farnej parafian z ul. Stodólnej
 
6.    Nadal zbieramy podpisy pod inicjatywą ustawodawczą „STOP  ABORCJI”. Każdego dnia w polskich szpitalach mordowanych jest w okrutny sposób troje niewinnych dzieci. Projekt, pod którym można się dziś podpisać, zmienia to barbarzyńskie prawo, zakazując mordowania. Prośmy dziś Ducha Świętego o zrozumienie przykazania Bożego, by przez moją bierność zło nie odnosiło zwycięstwa.

7.    Burmistrz Miasta Nieszawy zaprasza w sobotę, 20 czerwca, na tradycyjne puszczanie wianków na Wiśle. Miejscem imprezy będzie przystań promowa w Nieszawie. Będą quizy, zabawy, gastronomia i konkursy, zwłaszcza „konkurs na najpiękniejszy wianek” z nagrodami. Zachęcam wszystkich do przygotowania swojego wianka i wzięcia udziału w konkursie. Rozpoczynamy o godz. 19.00. Dalsze szczegóły na afiszu w gablocie.
    

Zapowiedzi przedślubne

 1 .Jacek Ruciński, kaw., zam. Nieszawa, ul. Gęsiniec
Marta Puppel, panna, zam. Kołaczkowo, ul. Słoneczna  /zap. III/Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2015-06-14 07:54:34

Baner