Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XI Niedziela Zwykła 14.VI.2020r
W światyni nie ma ograniczeń co do ilości wiernych podczas liturgii.
Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa !!!

1. Nadal zapraszam na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa; poprzedzają liturgię Mszy św., czyli w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież. Nabożeństwa czerwcowe odbywają się także przy krzyżach przydrożnych w następującym porządku: Bertowo – poniedziałek; Wólne – wtorek; Przypust – czwartek. Początek o godz. 19.30.

2. W najbliższy piątek /19 czerwca/ obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam na nabożeństwo i Mszę św. na godz. 18.00.

3. W najbliższą sobotę /20 czerwca/, obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam na nabożeństwo i Mszę św. na godz. 18.00.

4. Polecam lekturę prasy katolickiej; w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Moniki Odrobińskiej pt: „Genetyka to nie wymówka”.

5. Dziękuję bardzo serdecznie mieszkańcom Szpitalki za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w tym tygodniu w sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Żabieniec 15 /numery nieparzyste/.

6. 27 czerwca około godz. 16-tej przybędzie do naszej parafii po raz dziesiąty Piesza Pielgrzymka Śladami Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Pielgrzymi zatrzymają się na podwieczorek. Proszę Parafian o pomoc w zorganizowaniu poczęstunku.

7. Przypominam, że w każdy dzień powszedni jest okazja do spowiedzi od godz. 17.30, bądź też o innej porze, po uprzednim umówieniu się indywidualnym.

8. Trwa zbiórka zużytego sprzętu rtv i agd. Przynosimy go na podwórko plebanijne. Zostawiamy przed bramą, bądź umawiamy dostawę. Akcja trwa do 25 czerwca.

9. Pragnę jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować osobom zaangażowanym w organizację tegorocznej Uroczystości Najświętzszego Ciała i Krwi Chrystusa. Moje podziękowanie kieruję do Mieszkańców Szpitalki, Wójtówki, Przypustu, Wólnego i Nieszawy, a także do Druhen i Druhów Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieszawie oraz Państwa Kotlarzów z Michalinka. Dziękuje Paniom i Panom z asysty, Dzieciom sypiącym kwiatki i niosącym sztandarki, Ministrantom, Panu Organiście i Siostrom Serafitkom.

 


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2020-06-15 22:16:23

Baner