XI Niedziela Zwykła 17.VI.2018

1.    Zapraszam na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie na godz. 18.00, a w niedziele na godz. 16.00. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież. Nabożeństwa czerwcowe odbywać się będą także przy krzyżach przydrożnych w następującym porządku: Bertowo – wtorek; Wólne – czwartek; Przypust – piątek.  Początek o godz. 19.30.

2.    W czwartek, 21 czerwca, przypada dzień imienin Pasterza Diecezji Włocławskiej, Wiesława Alojzego Meringa. Pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach prywatnych.

3.    W środę, z uwagi na przygotowania do bierzmowania, nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.

4.    W tym tygodniu zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania na spotkanie liturgiczne w poniedziałek i środę po Mszy św. wieczornej. Spowiedź dla kandydartów do bierzmowania i ich rodzin w najbliższą sobotę /23 czerwca/ o godz.11.00.

5.    W sobotę, 23 czerwca, około godz. 16-tej przybędzie do Nieszawy po raz kolejny Pielgrzymka śladami męczeńsrtwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Pątnicy tym razem nie zatrzymują się na nocleg, lecz liczą tylko na „kromkę chleba”. Na nocleg udadzą się do Lubania. Podejmiemy ich podwieczorkiem.

6.    Polecam lekturę prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” szczególnie art. ks. Dariusza Kowalczyka pt: „Koniec Europy”.

7.    Bardzo dziękuję Mieszkańcom ul. Osiedlowej za pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej, a do pomocy w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej zapraszam Rodziców kandydatów do bierzmowania.

8.    Parafia nadal poszukuje kandydata do funkcji kościelnego i grabarza.

9.    W przyszłą niedzielę, 24 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się wizytacja pasterska Biskupa Ordynariusza Wiesława Alojzego Meringa. Podczas liturgii ks. biskup udzieli naszej młodziezy sakramentu bierzmowania. Zapraszam wszystkich Parafian, od najmłodszego do najstarszego, do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.

Dodano: 2018-06-17 10:33:18