XII Niedziela Zwykła 19.VI.2016r

1.    Trwają nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież codziennie na godz. 18.00,a w niedziele na godz. 16.00. Nabożeństwa czerwcowe odbywają się także przy krzyżach przydrożnych w następującym porządku: Bertowo – wtorek; Wólne – czwartek; Przypust – piątek.  Początek o godz. 19.30.

2.    W najbliższą sobotę, 25 czerwca, przybędzie  do naszej parafii piesza pielgrzymka „Śladami Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki”. Pielgrzymi liczą na nocleg w naszych domach. W Roku Miłosierdzia będziemy mieć okazję do uczynku miłosierdzia „podróżnych w dom przyjąć”. Proszę o wcześniejsze zgłaszanie swojej dobrej woli w tym zakresie.

3.    W piątek, 24 czerwca, w Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela przypada zakończenie roku szkolnego. Zapraszam do świątyni farnej dzieci, rodziców i nauczycieli na Mszę św. dziękczynną o godz. 8.00, następnie udamy się do szkoły na akademię i rozdanie świadectw. Zapraszam też na nabożeństwo czerwcowe i Mszę św. o godz. 18.00.

4.    Koło Żywego Różańca organizuje na dzień 25 czerwca br. pielgrzymkę do Obór. Zapisy u p. Marii Włodarskiej.

5.    Dziękuję za pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej parafianom z ul. Sienkiewicza. Do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ulicy Drzewnej 1a .

6.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, szczególnie art. Jacka Borkowicza pt: „Zrozumieć liturgię”.

Zapowiedzi przedślubne

1.    Marcin Małkowski, kaw., zam. Nieszawa, ul. Narutowicza