XII Niedziela Zwykła 19.VI.2022r

1.    Z racji trwającej oktawy Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zapraszam nadal /do czwartku/ na Msze św. i procesje eucharystyczne wokół świątyni.

2.    W najbliższy piątek obchodzić będziemy Uroczystsość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam na Msze św. na godz. 8.00 i 18.00.
    Przypada tego dnia zakończenie roku szkolnego. Zatem na Mszę św. o godz. 8.00 szczególnie zapraszam dzieci rodziców i grono pedagogiczne wraz z Panią Dyrektor.

3.     Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w godny obchód Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej: najpierw dziękuję przygotowującym ołtarze: Parafianom z Bertowa, Przypustu, Szpitalski, Wójtówki, Wólnego, PP. Bożenie i Andrzejowi Hajdukom i Sąsiadom z ul. Kościuszki, Mieszkańcom ul. 3 Maja; a także Paniom niosącym feretrony, p. Aleksandrze Nowakowskiej siostrze Kaludii, s. Marcie i Dzieciom sypiącym kwiatki i niosącym sztandarki oraz ich rodzicom, Druhom i Druhnom oraz Młodzieżówce z OSP Nieszawa, p. Organiście, Panom prowadzącym kapłana i niosącym baldachim oraz nagłośnienie, ministrantom i Policji. Dziękuję również wszystkim cichym pomocnikom, którzy mieli swój wkład w podniosłe  przeżycie i uczczenie Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana. Całe moje podziękowanie składam na ręce ks. Prałata Zygmunta Skrobickiego.

4.    W  środę spotkanie kręgu biblijnego po Mszy św. wieczornej.

5.    Bardzo dziękuję mieszkańców ul. Starościńskiej za przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o pomoc mieszkańców ul. Zjazd.

6.     Polecam prasę katolicką: w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Amelii Siuda-Koszeli i ks. Juliana Głowackiego pt: „Diecezja z potencjałem”.

7.    Dzisiaj mija pierwszy rok posługiwania w naszej diecezji Księdza Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Wętkowskiego. Polecajmy Jego osobę w naszych modlitwach Jezusowi Chrystusowi Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi.

Dodano: 2022-06-20 11:37:38