Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XII Niedziela Zwykła 21.VI.2015r
1.    Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe poprzedzają liturgię Mszy św.: w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz.16.00. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież. Nabożeństwa czerwcowe przy krzyżach przydrożnych odbywają się w następującym porządku: Bertowo – wtorek; Wólne – czwartek; Przypust – piątek.  Początek o godz. 19.30.  

2.    Dziś nasz Biskup Ordynariusz Wiesław Mering obchodzi swoje imieniny. Polecajmy Dostojnego Solenizanta w naszych modlitwach.

3.    W piątek zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Zapraszam do świątyni farnej na Mszę św. na godz. 8.00. Następnie udamy się do szkoły na akademię i rozdanie świadectw.

4.    Parafia poszukuje osób chętnych do funkcji organisty i kościelnego/grabarza. Kandydatów proszę o zgłaszanie się do ks. proboszcza.

5.    Polecam lekturę prasy katolickiej - w „Przewodniku Katolickim”, szczególnie art. Doroty Niedźwieckiej pt: „TATO najpotrzebniejszy zawód świata”.

6.    Dziękuję bardzo serdecznie mieszkańcom bloku przy ul. Stodólnej za pomoc przy sprzątaniu świątyni parafialnej. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam parafian z ul. Szkolnej.

7.    Nadal zbieramy podpisy pod inicjatywą ustawodawczą „STOP  ABORCJI”. Każdego dnia w polskich szpitalach mordowanych jest w okrutny sposób troje niewinnych dzieci. Projekt, pod którym można się dziś podpisać, zmienia to barbarzyńskie prawo, zakazując mordowania. Prośmy dziś Ducha Świętego o zrozumienie przykazania Bożego, by przez moją bierność zło nie odnosiło zwycięstwa.  

8.    Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Toruńskiej, jak co roku, organizuje  Pielgrzymkę Pieszą Śladami Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Można się jeszcze zapisać i dołączyć do pielgrzymów. Szczegóły na afiszu. Grupa przybędzie do naszej parafii w dniu 28 czerwca około godz. 17-tej. Tradycyjnie pielgrzymi liczą na gościnność naszych parafian. Chętnych do przyjęcia pielgrzymów na nocleg zapraszam około godz. 17-tej w pobliże świątyni farnej.

9.    W zeszłym roku wypożyczyłem dla kogoś wózek inwalidzki. Zainteresowanych proszę o pilny kontakt !!!


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2015-06-30 10:17:25

Baner