Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XII Niedziela Zwykła 23.VI.2019r
1. W piątek najbliższy, 28 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Zapraszam na nabożeństwo czerwcowe i Mszę św. o godz. 18.00.

2. W sobotę, 29 czerwca, Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszam na nabożeństwo czerwcowe i Mszę św. o godz. 18.00. Tego dnia odpust w Ciechocinku. Ks. prałat Grzegorz Karolak zaprasza na centralną Mszę św. o godz. 15.30.

3. Juro - w poniedziałek - 24 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zapraszam na godz. 18.00 na nabożeństwo czerwcowe i Mszę św. W naszej parafii jest to historycznie ważne święto, ponieważ mamy kaplicę pobudowaną przez Fundację Krzywdów i Bieńków pod wezwaniem „Ścięcia św. Jana Chrzciciela” /obecnie kaplica MB Częstochowskiej’

4. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszam do udziału we Mszach św. i procesjach przez wszystkie dni oktawy.

5. Polecam lekturę prasy katolickiej; w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. ks. Janusza Gręźlikowskiego pt: „Po co kary w Kościele?”.

6. W sobotę, 29 czerwca, około godz. 16-tej przybędzie do Nieszawy po raz dziewiąty Pielgrzymka śladami męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Podejmiemy pielgrzymów podwieczorkiem, po którym udadzą się na nocleg do Lubania.

7. Do pomocy przy sprzątaniu przy sprzątaniu świątyni farnej zapraszam w sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ul. 3 Maja /strona nieparzysta/.

8. Gmina Miejska Nieszawa zaprasza dzieci i młodzież wieku 7 -18 lat do współpracy przy utworzeniu klubu młodzieżowego „RUSZAMY”. Szczegóły na afiszu w gablocie.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2019-06-23 10:34:32

Baner