Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XIII Niedziela Zwykła 2.VI.2017r
1.    W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają:
•    I Czwartek Miesiąca – o godz. 17.45 nabożeństwo eucharystyczne w i9ntencji powołań do kapłaństwa, następnie Msza św.
•    I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 17.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, potem Msza św. i ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
2.    W środę po Mszy św. wieczornej na plebanii spotkanie Kręgu biblijnego. Zapraszam wszystkich chętnych.
3.    Dziękuję za pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej mieszkańcom bloku Żabieniec 17 /numery nieparzyste/. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Żabieniec 17 / numery parzyste/.
4.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, a w nim szczególnie art. Ireny Świerdzewskiej pt: „Hafciarki Pana Boga”, o zgromadzeniu bezhabitowym założonym, podobnie jak nasze Siostry Serafitki, przez o. Honorata Koźmińskiego.
5.    Jeszcze raz pragnę podziękować bardzo serdecznie za pomoc w przyjęciu pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki „Śladami Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki” Panu Przemysławowi Jankowskiemu, Burmistrzowi Miasta Nieszawy; Panu Piotrowi Śliwiakowi, Dyrektorowi Zespołu Szkół we Nieszawie; Siostrom Serafitkom oraz wszystkim Paniom z Wólnego, Wójtówki, Szpitalki i Nieszawy, a także z Plebanki, które zorganizowały zaplecze gastronomiczne.
6.    List od dzieci i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza we Włocławku, której dyrektorem jest - znany nam - ks. prałat Jacek Kędzierski: „Zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc w wygraniu placu zabaw dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza we Włocławku i wszystkich dzieci z okolic szkoły. Nasza szkoła zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu Nivea podworko.nivea.pl, w którym można wygrać plac zabaw dla dzieci o wartości kilkuset tysięcy złotych! Cieszymy się tym bardziej, że jesteśmy jedyną placówką we Włocławku i najbliższych okolicach, która przeszła do drugiego etapu! W związku z tym, zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o oddanie głosów na naszą szkołę https://podworko.nivea.pl/lokalizacja/30-wloclawek. Więcej, prosimy Was zgodnie z regulaminem konkursu o codzienne oddanie głosu, gdyż tylko w ten sposób możliwe jest znalezienie się w pierwszej dwudziestce i zdobyciu placu zabaw.
Poniżej krótka instrukcja:
•    Za pierwszym razem trzeba wejść na stronę https://podworko.nivea.pl/lokalizacja/30-wloclawek  i przejść proces rejestracji zgodnie ze wskazówkami.
•    Warto pamiętać by ustanawiając hasło składało się ono z przynajmniej 8 znaków, w tym duże i małe litery, cyfry i znaki typu: + - . @ # !.
•    Podczas rejestracji należy podać swój adres e-mail. Na ten adres przyjdzie wiadomość od NIVEA do potwierdzenia rejestracji. Wiadomość nie zawsze przychodzi od razu, ale w ciągu max. 30 min.
•    Następnie codziennie!!! do 31 lipca 2017 roku wystarczy tylko wejść na powyższą stronę (lub kliknąć baner i jednym kliknięciem oddać głos na szkołę. Można to zrobić w dowolnej chwili ze smartfonu! Trwa to tylko kilka sekund.
•    Kluczowej jest tylko aby CODZIENNIE oddawać głos.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2017-07-02 07:51:32

Baner