Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XIII Niedziela Zwykła 27.VI.2021r
1.    W tym tygodniu przypadają:
•    I Czwartek Miesiąca – będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa, zwłaszcza do naszego seminarium we Włocławku;
•    I Piątek Miesiąca – od g. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o g. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; g. 18.00 - Msza św., następnie ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do g. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
•    I Sobota miesiąca – Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo różańcowe.

2.    We wtorek, 29 czerwca, obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszam na nabożeństwo i Mszę św. na godz. 18.00.

3.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, szczególnie art. ks. Juliana Głowackiego pt: „State in fide”.

4.    Bardzo serdecznie dziękuję Parafianom ze Szpitalki za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielelę. O pomoc w tym tygodniu proszę w sobotę od godz. 9.00 Parafian z ul. Szkolnej.

5.    Dziękuję bardzo serdecznie Paniom, które przygotowały poczętsunek dla pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Śladami Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki: Krystynie Kruszyńskiej, Annie Gajdzińskiej, Monice i Darii  Kamińskim, Jolancie Szopie, Monice Kujawie, Agnieszce Słomczewskiej, Katarzynie i Magdalenie Kaźmierczak, Jolancie Pyszyńskiej, Zofii Stefańskiej, Wandzie Kurdubskiej i Annie Wochna.

6.    Bardzo serdecznie dziękuję również osobom, które pomogły porządkować świątynię klasztorną: Renacie i Piotrowi Misiakom Annie Gajdzińskiej Agnieszce Słomczewskiej Monice Kujawie Agacie Kwiatkowskiej Jolancie i Romanowi Pyszyńskim Żołnierzom z sanatorium w Ciechocinku Grzegorzowi Szopie Dariuszowi Kaźmierczakowi.

7.    Moje podziękowania kieruję też do p. Radosława Chmielewskiego za pomoc przy koszeniu trawy na cmentarzu grzebalnym.

8.    Przypominam, że w każdy dzień powszedni jest okazja do spowiedzi od godz. 17.30 do Mszy św. wieczornej.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2021-06-28 01:47:46

Baner