XIII Niedziela Zwykła 28.VI.2020r

W światyni nie ma ograniczeń co do ilości wiernych podczas liturgii.
Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa !!!

1. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają:
• I Czwartek Miesiąca – o godz. 18.00 nabożeństwo w intencji powołań do kapłaństwa i Msza św.;
• I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; godz. 17.50 nabożeństwo wynagradzające do NSP Jezusa; godz. 18.00 Msza św. i ciąg dalszy adoracji do godz. 21.00, zakończenie apelem Maryjnym.
• I Sobota Miesiąca – nabożeństwo różańcowe po Mszy św. Zapraszam szczególnie członków Kół Żywego Różańca.

2. Jutro /29 czerwca/ obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. /odpust w Ciechocinku/. Zapraszam na nabożeństwo i Mszę św. na godz. 18.00.

3. Składam serdeczne podziękowanie p. Andrzejowi Zwolińskiemu za dostarczenie napoju i Paniom z Przypustu, Wólnego, Wójtówki, Szpitalki i Nieszawy, które podjęły się trudu nakarmienia pielgrzymów zmierzających wczoraj przez Nieszawę do Włocławka śladami męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

4. Polecam lekturę prasy katolickiej; w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. ks. Dariusza Kowalczyka pt: „Nieomylność papieża”.

5. Dziękuję bardzo serdecznie mieszkańcom ul. Żabieniec 17 /numery nieparzyste/ za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w tym tygodniu w sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Żabieniec 17 /numery parzyste/.

6. Przypominam, że w każdy dzień powszedni jest okazja do spowiedzi od godz. 17.30, bądź też o innej porze, po uprzednim umówieniu się indywidualnym.

7. W związku z wyborami prezydenckimi jest zachęta dla gmin do 20 tys. mieszkańców, aby swoją nawiększą frekwencją w I turze zapracowały na otrzymanie wozów strażackich.

Dodano: 2020-06-28 12:39:15