XIV Niedziela Zwykła 3.VII.2016r

1.    Rozpoczęły się wakacje. Przypominajmy naszym dzieciom i młodzieży, że łaski Bożej człowiek potrzebuje przez cały okres swojego życia – także w akacje - i zachęcajmy je do udziału we Mszy św. w wakacyjne miesiące mając na uwadze trwający Rok Miłosierdzia i jubileusz 1050 Chrztu Polski.

2.    W tym tygodniu przypada I Czwartek Miesiąca – od godz. 17.45 rozpoczniemy nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań do kapłaństwa. Zapraszam.

3.    Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy przed tygodniem przyjęli w gościnę do swoich domów pielgrzymów idących szlakiem męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Słowa podziękowania kieruję do: Sióstr Serafitek na ręce siostry Przełożonej Klaudii; Mieszkańców Wólnego na ręce p. Sołtys Iwony Góralskiej, a także p. Haliny Lewandowskiej i p. Teresy i Stanisława Szymańskich.

4.    Do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ulicy Gdańskiej.

5.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, szczególnie art. Przemysława Radzyńskiego pt: „ABC pielgrzyma” oraz art. Marianny Gurby pt: „Weź udział w ŚDM” prezentujące przygotowanie bezpośrednie do ŚDM i jego rozmach.

6.    Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski zachęca wszystkich Wiernych w Polsce do włączenie się w inicjatywę ustawodawczą dotyczącą „Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele”. Komitet powinien zebrać 100 tys. wymaganych podpisów. Potrzebne są następujące dane: imię /imiona/ i nazwisko, dokładny adres zamieszkania oraz PESEL. Tym razem nie jest wymagany numer dowodu osobistego. Będziemy przyjmować podpisy - jak zwykle - przy wyjściu ze świątyni.

Zapowiedzi przedślubne

1.    Damian Janasik, kaw., zam. Włocławek, ul. Bracka