Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XIV Niedziela Zwykła 6.VII. 2014r.
1. Ks. Marek Molewski, diecezjalny duszpasterz pieszych pielgrzymek, zaprasza na tegoroczną trasę pielgrzymkową pod hasłem: „Wierzę w Syna Bożego – wdzięczni za kanonizację Jana Pawła II”. Zasadniczym celem przygotowywanej pielgrzymki jest podjęcie przez pątników działań zmierzających do przyjęcia i ożywienia osobistej wiary w Syna Bożego, a także uświadomienia sobie łaski chrztu świętego. Sama wiara to jednak nie wszystko, widzimy potrzebę dialogu, by pozwolić Synowi Bożemu przemówić do naszych serc i obudzić w nich tęsknotę za tym, co prawdziwe, dobre i piękne. A zatem zaprośmy Jezusa, by nas prowadził drogą życia. Wszystko to nakierowane jest na przyjaźń z Chrystusem, zaangażowania w życie wspólnoty i świadectwa chrześcijańskiego.
 Pierwsza kolumna udająca się do Częstochowy na Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny składa się z:
•    26 Pielgrzymki Włocławskiej – wyjście 6 sierpnia,
•    24 Pielgrzymki Konińskiej – wyjście 7 sierpnia,
•    24 Pielgrzymki Tureckiej – wyjście 8 sierpnia,
•    24 Pielgrzymki Dzierżawskiej – wyjście 9 sierpnia.
Druga kolumna udająca się do Częstochowy na Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, składa się z:
•    404 Pielgrzymki z Sieradza – wyjście 22 sierpnia,
•    24 Pielgrzymki ze Zduńskiej Woli – wyjście 22 sierpnia,
•    2 Pielgrzymki Rowerowej – wyjazd grup z Włocławka, Turku i Zduńskiej Woli.

2.    Nieszawskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza chętnych na koncert pt. „Słońce zaklęte w dźwiękach Hiszpanii i Włoch” zespołu „Ad libitum”, organizowany przez Szafarski Ośrodek Chopinowski w dniu 20 lipca 2014r. o godz. 1700  w kościele pw. Św. Jakuba w Płonnem. Koszt wyjazdu 15, 00 zł. Zgłoszenia do 15 lipca pod nr tel. 54 283 8343.
 
3.    Parafia Matki Bożej fatimskiej we Włocławku zaprasza na 18 Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę od 14 do 23 lipca. Szczegóły na afiszu w gablocie.

4.    Za tydzień w niedzielę 13 dzień miesiąca, a zatem po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się różańcowa procesja fatimska ulicami Nieszawy. Prosić będziemy o łaski potrzebne dla naszego miasta i jednocześnie przygotowywać się do obchodów setnej rocznicy objawień w Fatimie. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.

5.    Do pomocy przy sprzątaniu świątyni farnej w sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Sienkiewicza.

6.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, który nadal podpowiada, jak dobrze zorganizować wakacje sobie i swoim dzieciom.  


Zapowiedzi przedślubne
1.    Tomasz Urbański, kaw., zam. w Kaniewie
Wioleta Kułakowska, panna, zam. w Przypuście (zap. I)


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2014-07-06 07:37:26

Baner