Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XIV Niedziela Zwykła 9.VII.2017r

1.    We wtorek święto św. Benedykta Opata, Patrona Europy. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00, abyśmy wspólnie prosili Pana Boga o łaski dla naszego kontynentu.

2.    W czwartek, 13 dzień lipca, a zatem po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się różańcowa procesja fatimska ulicami Nieszawy. Prosić będziemy o łaski potrzebne dla mieszkańców naszego Miasta i Parafii oraz całego Kościoła świętego. Przypomnę, że przez cały rok przeżywamy setną rocznicę objawień w Fatimie. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.

3.    W najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam do pomocy w przygotowaniu świątyni na następną niedzielę mieszkańców Placu Jagiellończyka

4.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, a w nim szczególnie art. Ireny Świerdzewskiej pt: „Rekolekcje pod reglami” i inne ciekawostki, także z naszej diecezji.

5.    Dziś „Dzień otwarty” w muzeum parafii św. Hieronima w Raciążku. Ksiądz Proboszcz Marian Kuszyński zaprasza od godz. 8.30 do 16.00. Wybierzmy się tam wbrew zasadzie „cudze chwalicie, swego nie znacie. Sami nie wiecie, co posiadacie.”

6.    Dzieci i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza we Włocławku nadal proszą o pomoc w wygraniu placu zabaw dla uczniów i wszystkich dzieci z okolic szkoły w konkursie podworko.nivea.pl,  Zadanie wynikające z prośby to oddawanie głosów na   szkołę https://podworko.nivea.pl/lokalizacja/30-wloclawek. Kluczowe jest tylko, aby CODZIENNIE oddawać głos.Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2017-07-16 07:36:48

Baner