Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XIX Niedziela Zwykła (11.08.13.)
 
1.    Za tydzień w niedzielę w Grzegorzewie odbędą się Dożynki Diecezjalno –Powiatowo – Gminne. Biskup Ordynariusz wraz ze współorganizatorami zapraszają do wspólnej modlitwy wszystkich, którzy pragną złożyć Bogu dziękczynne modły za tegoroczne zbiory. Początek uroczystego dziękczynienia o godz. 12.00.

2.    W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Serdecznie zapraszam.

3.    We wtorek, 13 sierpnia, w łączności z pielgrzymami zmierzającymi na Jasną górę udamy się z procesją fatimską na ulice naszego miasta. Bogu wszechmogącemu przez ręce Matki Najświętszej polecimy sprawy naszych rodzin, diecezji i Kościoła. O godz. 18.00 rozpocznie się Msza św., a następnie wyruszymy z figurą Pani Fatimskiej.

4.    Fundacja Krzywdów i Bieńków zaprasza Parafian i Gości na coroczny „Koncert na wodzie”, który odbędzie się 15 sierpnia (czwartek) na przystani promowej o godz. 18.00. Wystąpi Capella Bydgostiensis z Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Muzykom towarzyszyć w tym roku będą: Ewelina Szybilska - sopran oraz Łukasz Gaj - tenor. Orkiestrą dyrygować będzie Sławomir Chrzanowski.
Projekt współfinansowany jest ze środków Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

5.    Spotkanie kręgu biblijnego w środę na plebanii po Mszy św. wieczornej.

6.    Pragnę bardzo serdecznie podziękować za sprzątnięcie świątyni farnej Parafianom z bloku Kościuszki 1a. Do pomocy przy sprzątaniu w najbliższą sobotę od godz. 9.00 zapraszam mieszkańców  ul. Toruńskiej.

7.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”. Dzisiejszy numer jest w swej treści przebogaty. Szczególnie polecam art. Tomasza Terlikowskiego pt: „Homomanipulacja” oraz art. Barbary Sawic pt: „Wspólnota wiary i nadziei”. Ten ostatni jest relacją z licheńskiego spotkania ludzi uzależnionych.  

Zapowiedzi przedślubne
     
1. Marcin Słomczewski, kaw., zam. Nieszawa, ul. Ogrodowa  
     Paulina Warpas, panna, zam. Lubicz, ul. Piaskowa  (zap. I).   
Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2013-08-11 07:43:49

Baner