Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
XIX Niedziela Zwykła 09.VIII.2020r
W światyni nie ma ograniczeń co do ilości wiernych podczas liturgii.
Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa !!!


1. W sobotę, 15 sierpnia, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. bedą w układzie niedzielnym: 8.30; 11.00 i 16.00.

2. W czwartek, 13 sierpnia, po Mszy św. o godz.18.00 procesja fatimska ulicami Nieszawy. Zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej. Będziemy omadlać sprawy naszej ojczyzny, co do których Maryja w Fatimie już przed stu laty dawała ostrzeżenie, a dzisiaj jesteśmy tego świadkami.

3. Polecam lekturę prasy katolickiej; w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. ks. prof. Waldemara Chrostowskiego pt: „Mężczyzną i kobietą stworzył ich”.

4. Dziękuję bardzo serdecznie Parafianom z Bertowa za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę.

5. Przypominam, że w każdy dzień powszedni jest okazja do spowiedzi od godz. 17.30, bądź też o innej porze, po uprzednim umówieniu się indywidualnym.

6. W piątek, 14 sierpnia, o godz. 21.00 w nieszawskim kościele farnym pw. św. Jadwigi Śląskiej odbędzie się „XII Organowy Koncert przy Świecach”. W tym roku z recitalem wystąpi Jadwiga Kowalska. Organistka jest pierwszą kobietą w gronie absolwentów prof. Joachima Grubicha, która wystąpi w nieszawskiej farze.

 

 

 


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2020-08-09 20:55:53

Baner